Včera se konal další zajímavý závod RunCzech, týmová štafeta na Výstavišti v Praze 7 Holešovicích. Trasa závodu určeného pro čtyřčlenné týmy vedla po pražské Stromovce. Každý člen týmu běžel jedno kolo, tedy pět kilometrů.

holky

Běžela jsem s kamarádkami, které jsou běžecké začátečnice. Trochu jsem je vyhecovala, aby se se mnou přihlásily a měly motivaci trénovat. Akce byla super, počáteční předstartovní stresík vystřídala po doběhnutí euforická nálada, jak to bylo super a jak jsme to hezky zvládly. V součtu všech čtyř časů se nám povedlo 20 km uběhnout pod dvě hodiny, což byl důvod k oslavě.

předání ohně

Celkem běželo víc jako 800 štafet, teď kolem 2,5 tisíce běžců.  Trochu byl v tomto počtu zmatek s předáváním pásky s čipem (štafetovým kolíkem), protože někteří běžci byli na předávce dříve, než ti, co měli pokračovat. Některým se tedy stalo, že zmateně pobíhali a hledali svého týmového běžce, komu měli štafetu předat... s tím jim pomáhal moderátor akce, takže se všichni šťastně našli... asi jejich původní domluva o místě, kde si kolík předají nebyla tak úplně dotažená.  Většina běžců ale předávku zvládla bez problémů.

štafeta Klára

Škoda jen, že byla docela zima, přece jen jsme trochu prochladly, ale i zima nám nic neubrala na dobré a namotivované náladě! 

Štafetu se svým týmem běžela i naše čtenářka Chica (Markéta), jaké jsou její dojmy?

„Štafeta se nám líbila. Počasí pravda nebylo ideální, před startem nám byla zima, ale při běhu jsme se zahřáli rychle :-) Viděla jsem štafet, které se při předávce nemohly najít, my se naštěstí na domluveném písmenu potkávali dobře. Náš první člen to rozběhl tak ďábelsky, že dobíhal na předávku jako první, čímž nám nastavil laťku, ale podle našeho hesla, které jsme si dali na startovní čísla (Hakuna matata) jsme se nenechali vyprovokovat a doběhli podle našich možností :-) Jen škoda, že se nedalo moc piknikovat venku, schovávali jsme se v Expu, kde si rozložilo deky víc štafet.  Ale klidně bych si to příští rok zopakovala.“

čtenarka

Čtenářka nám poslala i fotku z půlmaratonu, kde je na 18 km a ukazuje palec dolů.

Já se přiznám, že také ráda si podobnou akci zopakuji a budu ráda, když naše články přivedou další čtenářky k běhu. Je to fakt velmi pozitivní pohyb, vyvětráte si hlavu, můžete si poslechnout muziku a jen tak běžet do rytmu. Prostě skvělý relax!

medaile

Na další zajímavé běhy se můžete podívat na stránce www.runczech.com/cs

Závod jsem běžela v rámci testování v běžeckých botách Adidas PureBOOST X. Tyto boty jsou lehoučké, dobře sedí na noze, máte pocit, že vaše nohy jsou jako pírko...! PureBOOST X má nový systémem „floating arch“, který nabízí neobvyklý vzhled a pocit. To musím potvrdit, opravdu po nazutí máte zvláštní pocit vzdušnosti, který vás při běhu ujistí o jistotě došlapu. Perfektně obepne chodidlo a zároveň poskytne pocit podpory, který mne provázel po celou dobu běhu. Je to rozhodně zajímavá nevšední bota!

f

Náš článek o těchto botách: Běžecké boty PureBOOST X: Podlehněte stylu a funkčnosti

Adidas se spojil s běžkyněmi a sportovkyněmi po celém světě, aby dokonale naplnil potřebu dnešních aktivních žen, a společně vyvinuli PureBOOST X. Běžeckou botu navrženou ženami pro ženy.

Reklama