seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Kosmetická špachtle je pomocník v péči o pleť. Nanáší se s ní krém a takové používání s sebou nese spoustu výhod.

Prospíváte své pleti. Pokud jste doteď nanášely krém prsty, riskujete, že si na pleť nanesete spolu s krémem i nečistoty a bakterie, které vám tam budou dělat neplechu.

Krém díky špachtli déle vydrží. Pokud nabíráte krém pomocí prstů, zanášíte do něj mastnotu a bakterie, které v krému zůstávají. Špachtle tedy pomáhá udržet krém čistý.

Neplýtváte s krémem. Kolikrát se vám stalo, že jste nabraly až moc krému a poté ho tam vracely nebo si ho na obličej dávaly až příliš moc? Se špachtlí se vám to nestane, protože naberete ideální množství a když by se stalo, že ho budete mít moc, čistou špachtlí ho bez problému můžete vrátit zpět.

Je malá a skladná. Není problém si ji vzít kamkoliv sebou, protože je opravdu malinká a díky její velikosti krásně naberete i malé množství krému (hodí se například u očního krému).

Jak se o ni starat
Péče je velice jednoduchá, stačí špachtli opláchnout horkou vodou a pokud chcete, můžete přidat trochu odličovadla. Utřít nebo nechat uschnout a je připravena k dalšímu použití. Prodávají se nerezové nebo plastové, takže údržba je opravdu jednoduchá.

Pokud špachtličku nemáte, nevadí, můžete samozřejmě dál používat prsty, jen dbejte na to, abyste do krému sahaly a nanášely ho čistýma rukama, ideálně po umytí rukou nesahejte na nic jiného. 

Kosmetická špachtlička se hodí pro všechny a zejména pro ty, kteří mají problematickou pleť. Utrácíme peníze za drahé krémy a každá chceme, aby vydržel co nejdéle v co nejlepším stavu. Používat kosmetickou špachtličku se vyplatí!

Zdroj: autorka článku, Lobey, Today