Minulý týden na našich stránkách probíhala krátká anketa, do které se zapojilo během několika dní 326 čtenářek. Zabýváme se tématem intimní hygiena a zajímalo nás, jestli naše čtenářky používají přípravky pro hygienu intimních míst, z jakého důvodu. Odpověď v anketě byla textová, každá ze čtenářek mohla napsat své vyjádření.

Pozor na složení přípravků pro intimní hygienu, vybírejte si podle toho, co od svého přípravku při použití potřebujete

Péče o intimní partie dnes patří ke každodenní péči o tělo. Je dobré vědět, že speciální přípravky jsou přizpůsobeny prostředí, které intimní místa potřebují.  Při výběru takových přípravků pro každodenní hygienu je potřeba používat přípravky s mírně kyselým pH, které obnovují  přirozený ochranný štít, jenž je tvořen přítomností laktobacilů. Ale během již propuklé kvasinkové infekce je dobré jako doplněk k léčbě používat přípravky s mírně zásaditým pH, protože ty vytváří nepříznivé prostředí pro další růst již přemnožených kvasinek,  pomáhají zmírnit pocity diskomfortu (svědění, pálení, podráždění).

Lactacyd

Přípravky pro intimní hygienu jsou velmi oblíbené. Vybíráme z naší ankety několik odpovědí čtenářek, které vypovídají o názorech většiny z těch, které dotazník vyplnily. Zde přinášíme vybrané výpovědi, čtenářky odpovídaly na otázku: Používáte přípravky pro intimní hygienu? Proč?

darik

Ano, používám Lactacyd. Neštípe, příjemně voní a nedrážní pokožku. Trpím na vaginální mykózy, tak jsem vsadila na prevenci.

deeana

Ano, rozhodně. Ať už jako prevenci před vznikem nepříjemných gynekologických problémů, tak i když nastanou. Po použití cítím vždy větší pocit čistoty. Také během menstruace se po jejich použití ve sprše cítím mnohem lépe. Pokud už se objeví nějaký diskomfort „tam dole“, obvykle pomohou zmírnit příznaky.

Elis19

Používám, jelikož mívám zdravotní problémy a nedělají mi dobře normální sprchové gely. Navíc přípravky na intimní hygienu jsou šetrnější.

Gabriela Bety

Používám, z preventivních důvodů, je to pro mne součást každodenní hygieny.

gabriela0504

Z důvodu opakovaných zánětů a jiných problémů v minulosti. Cítím se celkově „lépe a více svěží“ :-)

gloriosa

Ano, používám. Věřím, že optimální pH přípravků pro osobní hygienu podporuje imunitu těchto partií, což se mi za léta praxe osvědčuje.

Hanyna

Přípravky pro intimní hygienu používám denně. Ve sprše intimní gel a v kabelce mi nikdy nesmí chybět intimní ubrousky. Proč? Pro svěží pocit, čistotu, vůni; zkrátka si bez nich nedokážu představit den. Hlavně v letních měsících trpím dost na mykózy, takže jsou mi tyto přípravky i takovou „berličkou“ v překonání mých problémů.

jareli

používám sprchový gel na intimní partie a intimní ubrousky. Určitě se cítím po ní lépe, svěže a voňavě :-)

Juu

Používám. Myslím, že je potřeba tyto přípravky používat. Jsou vyvinuté k šetrnému mytí, člověk se po nich cítí svěže. A hlavně pomáhají předcházet zdravotním komplikacím těchto partií.

Kethrine

Ano , používám nejen pří mých dnech, ale jelikož chodím plavat pro můj dobrý pocit, bezpečnou hygienu i prevenci.

KikiChristine

Ano, používám různé druhy intimních gelů. Čistí a zklidňují intimní partie a mají antibakteriální účinky. Používám také intimní ubrousky, které oceňuji na cestách i v práci.

Lactacyd

Kytinkak

Já ano, dost jsem trpěla na výtoky a co používám přípravky určené přímo na intimní hygienu, mám pokoj. Jsem ráda i za ubrousky, když cestuji, jsou k nezaplacení. Nemám problémy se svěděním intimních míst, zkrátka je fajn, že je náš trh zásoben touto kosmetikou.

Majoranka1997

Samozřejmě, že používám přípravky pro intimní hygienu. A dokonce to považuji v dnešní době za velmi důležité. A proč? Především pro můj vlastní pocit pohodlí a jistoty.

milionarka

Ano, používám a vedu k tomu i svou 14letou dceru. Když jsem kdysi používala obyčejný sprchový gel i na intimní partie, měla jsem problémy. Pociťovala jsem svědění, pálení, někdy vysušení...

nikikaci

Ano, velmi ráda je používám, jelikož jsem velmi přecitlivělá na pokožku a trpím mykózami často, teď po porodu se to hodně zlepšilo, ale nerada bych to zakřikla. Intimní hygiena je pro mě tedy důležitá. Vždy se mi po ní alespoň uvolní od pálení a svědění způsobenými kvasinkami a nepříjemného zápachu. Jsou jemné na pokožku, takže se po nich nedělají ani vyrážky a v létě je to krásně osvěžující, ovšem záleží na kvalitě přípravků, co jsou dostupné na trhu. Mezi jedničky jednoznačně patří Chilly Intima a Lactacyd, které používám nejradši.

pechova

Používám gel pro intimní hygienu Lactacyd. Má pH, které nedráždí, někdy používám i speciální vlhké ubrousky.

renicek

Ano, používám. Zejména v létě, kdy je teplo a trávím více času na cestách v nepohodlí dopravních prostředků. Nejraději mám Lactacyd. Celé portfolio výrobků je skvělé a pomáhá mi udržet intimní partie čisté, nepodrážděné a zdravé. Cítím se lépe a bezpečněji.

vladka321

Ano, přípravky pro intimní hygienu používám a to především kvůli sobě a kvůli pocitu svěžesti a dobrého pocitu. Není nic lepšího, než si připadat svěží po celý den a vonět každému, kdo se jen přiblíží ;)

 

Intimní hygiena by se neměla zanedbávat a měla by patřit ke každodenní péči o tělo. Naším tipem je značka Lactacyd, která nabízí produkty, které představují nejvyšší standardy kvality pro tuto péči a jsou přizpůsobeny na míru specifickým potřebám žen. Více na www.lactacyd.cz

  • Lactacyd Senzitivní gel a ubrousky Sensitive
  • Lactacyd Fresh Gel a ubrousky Fresh
  • Lactacyd Pharma s antibakteriální přísadou a Antibakteriální ubrousky
  • Lactacyd Pharma s ANTIMYKOTICKÝMI vlastnostmi

 

Naše články:

Pojďte s námi testovat přípravky Lactacyd pro intimní hygienu

Pozor soutěž!

SOUTĚŽ S LACTACYDEM O NÁRAMEK PANDORA

více najdete na stránce zde http://www.lactacyd.cz/soutez/

Reklama