Češi jsou národem chatařů a chalupářů. Dokazují to i čísla. V České republice je totiž přes 400 tisíc chat a chalup, což znamená, že průměrně každý 25. Čech vlastní chatu nebo chalupu. Ne všechny tyto budovy jsou novostavby a spousta z nich se dědí v rodině po generace. S tím také souvisí to, že více než 90 % těchto objektů nepodléhá ideálnímu zabezpečení proti vloupání nebo krádeži. Spousta lidí používá zámky spolu s klíči, které sdělili ještě po babičce. Mnoho z nich je lehce překonatelných nebo dosluhuje stářím.

Díky tomu se stává nutností nejen výměna zámků, ale i klíčů, které jsou po letech mnohdy zarezlé nebo opotřebované. Pokud si chráníte svůj majetek důkladně, tak jistě nemáte zámkem opatřeny jen dveře do chalupy, ale i další vstupy a cenné věci. Každý by měl myslet na zajištění branky na pozemek, vchodových dveří, oken, kůlny, ale také majetku, který mají v objektech ukrytý - nářadí, strojů, kol, sekaček atd. Z tohoto plyne, že není výjimkou, když od chalupy máte svazek s více jak deseti klíči, které jsou v různých stádiích opotřebovanosti. Pokud byste tedy chtěli provést revizi klíčů a vyrobit si nové kopie, ať z důvodu opotřebení klíčů nebo ztráty celého svazku, tak zjistíte, že i za nejobyčejnější klíče utratíte částku v řádech stokorun. V kombinaci s klíči atypickými nebo bezpečnostními se můžete dostat až k tisíci korunám za takovýto svazek.

klíč

Právě nepřehlednost velkého svazku klíčů, i finanční náročnost na výrobu většího množství kopií, řeší systém generálního klíče. Nejedná se o žádnou novinku. Nejrozšířenější je ve firemním prostředí, které vyžaduje velké množství různě nastavených přístupových práv - ředitel má generální klíč, který otevře všechny dveře, vedoucí oddělení svým klíčem otevře všechny dveře ve svém oddělní a řadový zaměstnanec pouze ty dveře, které potřebuje ke své práci.

Systém generálního klíče však může být ideálním řešení také pro chataře a chalupáře. A nejen ty, kteří se potýkají s velkým množstvím klíčů. Tento systém není určený jen pro klasické cylindrické vložky na dveřích, ale jde ho slučovat s ostatními typy zámků. Díky tomu se k běžným uživatelům zámků konečně dostává řešení, které dokáže kombinovat stejné uzávěry pro zámky dveřní, visací nebo mechanické, jakými jsou například závory. Tato možnost nabízí nepřeberné způsoby kombinací. Můžete mít jeden klíč k zámkům od objektů, jeden klíč od nářadí a techniky, případně jeden úplně od všeho.

Možnostem propojování zámků se meze nekladou. Pokud máte dítě, případně sousedku, která Vám chodí zalévat květiny, když jste na dovolené, jistě oceníte možnost nastavení rozdílných přístupových práv. Při pořizování tohoto systému je důležité zvolit výrobce zámků, který nabízí co největší škálu produktů tak, abyste si byly schopni opatřit všechny typy zámků, které potřebujete. Například český výrobce zámků Tokoz nabízí možnost sjednocení nejen klasických dveřních zámků spolu se zámky visacími nebo závorami.

 

4 výhody generálního klíče

Ušetříte náklady

Pokud chatu či chalupu užívá více lidí nebo rodin může se pořizování kopií klíčů pro všechny pěkně prodražit. Levnějším řešením než pořizování každého klíče pro všechny zvlášť, je vystavení pouze jednoho klíče. Stejně tak v případě ztráty nebo zničení některého ze zámků není nutné k novému zámku pořizovat další klíče.

Žádné zmatky v klíčích

Neoddiskutovatelnou výhodou je praktičnost. Nemusíte se dlouhé minuty přehrabovat ve svazku klíčů nebo jednotlivé klíče dohledávat. Jediným klíče odemknete všechno.

Omezený přístup pro některé klíče

Mezi další přednosti tohoto systému patří tzv. nadřazený klíč. To znamená, že jedním klíčem můžete otevřít všechny zámky, ale vybranými klíči jen některé. Pokud tedy chcete, aby váš potomek měl přístup do chalupy, ale už ne do kůlny s nářadím nebo ke strojům, jistě tuto možnost nadřazených klíčů využijete.

Nezapomenete klíče doma

Systém generálního klíče jistě ocení i zapomětlivý jedinci, protože není nic jednoduššího než do celého sytému zařadit i cylindrickou vložku u dveří do domu. Nemůže se tedy stát, že po zdlouhavé cestě na chalupu zjistíte, že máte všechny klíče doma, protože používáte jeden klíč k přístupu všude, kam potřebujete.

Reklama