kartacek

Mezizubní prostor je místo, kam se snadno ukládají různé nečistoty po jídle, které se později mění ve škodlivý zubní plak. A také je to místo špatně dostupné, na které klasické kartáčky ani nestačí.

Na tyto těžko přístupné prostory se používají mezizubní kartáčky, které se těší stále větší oblibě. Jsou o poznání účinnější (hlavně v mezizubním prostoru stoliček) než párátka či dentální nitě. Je cennou pomůckou také pro nositele rovnátek.

Výběr vhodného mezizubního kartáčku nechte na odborníkovi. Správnou velikost kartáčku pro vás určí zubní lékař nebo dentální specialista, který zároveň ukáže, jak s kartáčkem zacházet. Nácvik probíhá za použití obrázkových návodů, případně i umělého modelu. V několika dalších návštěvách byste si měla techniku používání zubního kartáčku osvojit a případně také „vychytat“ možné mouchy. Jak správně používat mezizubní kartáček, si můžete přečíst ZDE.

Mezizubních kartáčků je na trhu velké množství. Různé tvary, velikosti, i materiály. Průměr se pohybuje od 0,36 mm do 1,30 mm. Pro snazší orientaci bývají velikosti rozlišovány barevně.

Mezizubní kartáčky můžete koupit v lékárnách nebo internetových obchodech. Nejčastěji se cena pohybuje kolem 100 korun za jedno balení.

Používáte mezizubní kartáček?