hExistuje mnoho kartářek a vykladačů, inzeráty se hemží nabídkami nejrůznějších mágů a v dnešní době je skoro až módou zabývat se mystikou, posmrtným životem, odblokováním karmických dluhů a podobně.

Ovšem pozor. Není to bez rizika na obou stranách.

V momentě, když selhávají racionální způsoby, když nás opouští optimismus a když si nedokážeme pragmatickými cestami pomoci, mnozí z nás sáhnou po tom, co naše vlastní podvědomí hodnotí jako iracionální.

Jdeme ke kartářce, za čarodějkou, navštívíme mága.

V tenhle moment se ale také vystavujeme nebezpečí, které se s rizikem, že nám prostě nepomůže psycholog, nedá srovnat.

Ve chvíli, kdy je totiž člověk zoufalý, když si nedokáže pomoci, když ho opustí partner, kterého miluje, a srdce to nezvládá, když má za sebou X probdělých nocí, plných slz, je vyčerpaný, tehdy je člověk neskutečně zranitelný a lze se na něm podepsat vskutku nevídaně.

Jdu za vámi kvůli synovi

Když tenhle pán přišel, říkala jsem si „krásnej chlap“. Jeho energie byla ale jiná. Vyzařoval takou bezmoc, slabost a odevzdané zoufalství, že by se snad dalo i krájet.

Vysvětlila jsem mu, jakým způsobem jsem schopná se mu pokusit pomoct, a co nemohu, nebo co nelze.

Protože všemocný Tarot opravdu není, a každý, kdo se staví do role všeuměla, co zvládne cokoli, je lhář a patrně i zamindrákovaný pozér.

To, co mi pak tenhle člověk sděloval, jsem musela rozdýchávat.

h„Víte, já zemřu. Pravděpodobně to bude koncem tohoto, nebo začátkem příštího měsíce. Přicházím za vámi, jestli byste mi jen neřekla, jak se bude mít můj pětiletý syn, jak na to zareaguje má žena, a jestli mám svůj podíl na firmě přepisovat na mladšího bratra, nebo raději ještě na otce.“

Hovořil klidně, vyrovnaně – byl odevzdaný a smířený. Seděl tam jako nějaký ptáček, co vypadl z hnízda. Bylo mi hrozně.

„A vy jste nemocný?“

„Ne, ne, já jsem zdravý, to je právě to smutný.“

„A prosím vás, jak to, že tedy víte, že zemřete?“

„Řekla mi to kartářka.“

„PROSÍM?!!!“

„Ano.“

„A můžete mi prosím vás laskavě říct, jak se jmenuje, to by mě tedy opravdu moc zajímalo,“ skoro jsem se v ten moment dusila vzteky. Nic tak odporného, větší debilitu jsem v tak koncentrovaném stavu ještě nezažila.

Řekl mi jméno i působiště té paní. Vzala si za to svinstvo 1500 Kč.

Neznala jsem ji. Naštěstí. Musela bych ji osobně uškrtit.

Zkrátím to.

Nejenže tenhle pán dodnes vesele poskakuje po tomto světě a těší se ze své firmy a synka, ale je už tatínkem i dcery. Firmu tehdy opustil a teď podniká v autodopravě. Byl u mě pak ještě několikrát.

Vůbec. Ani náznak nějakého nehody nebo náhlé nemoci.

Řekla jsem mu to. Nakonec mi uvěřil.

Odcházel zcela jiný člověk.

Pouze vyložit karty nelze!

Říkám vám tuhle příhodu jako pilotní model k dnešnímu tématu dne.

Je až spodivem, kolik lidí se dokáže jen živit na neštěstí druhých, kolik škody dokáže napáchat nána, která si na dveře napíše „vědma“, a pak vás za poplatek, který je jejím jediným hnacím motorem, během jedné hodiny totálně odrovná.

Za všechny, které znám a kteří se snaží s nejčistším svědomím a za seriozní odměnu (má pokrýt jen denní potřebu obživy): Neztotožňujeme se s těmito lidmi a přáli bychom si, aby šli takové „kartářky“ raději prodávat hamburgery, čímž napáchají méně zla.

Všechny ženy, které ke mně chodí s touhou porozumět Tarotu a jednou jeho prostřednictvím třeba dokázat druhému pomoci, a ty, které budou pokračovat, později i v runové magii a astrologii – už od první hodiny vědí:

  • fŽe za to, co později sdělí vlastnímu klientovi nebo klientce, nesou plnou odpovědnost a že není jedno, s jakým pocitem od jejich stolu člověk vstává.
  • Že prioritně je jejich cílem ne částka, kterou člověk nechá na stole, ale naděje, kterou v něm musí vyvolat a posílit.
  • Že to, co řekne, musí být pro člověka naproti ní únosné
  • Že jsou informace, které není některý člověk schopen zpracovat
  • Že o špatných věcech je třeba informovat jako o možnosti – nikoli o tom, co je neměnné, protože to není pravda. Budoucnost si z větší části tvoříme sami. Často s ohledem na to, co se o jejích alternativách dopředu dozvíme. A od toho tu Tarot je.
  • Že hledáme společně s klientem nejschůdnější cestu.
  • Že to, co se klient dozvídá, není kolej, ze které není úniku, ale jen jedna z možností.
  • Že konečná volba je svobodnou vůlí každého člověka. A měl by dostat možnost volit.
  • Že lhostejnost k osudu a pocitu člověka je trestuhodným nedodržením etiky každého, kdo si bere na zodpovědnost nahlížet do života lidské bytost, a že zklamat něčí důvěru je vždy osobní prohrou.

Přeji vám všem jen dobré zprávy, naději a příjemný pocit, až budete od některé čarodějnice odcházet.

Své zkušenosti, dobré i špatné, pište dnes na redakce@zena-in.cz. Dnes jsme ve světě magie, Tarotů, rituálů a kouzel. Ve světě, kde je pomalu každá žena doma. Jen některá to zatím neví.

Reklama