Festival hraní, tvořivosti a kostiček LEGO® v areálu PVA EXPO Letňany má před sebou posledních 5 dní. Tisíce malých i velkých stavitelů strávily stavěním do dnešních dní už 5 640 minut, využily k tomu více než 7 milionů kostiček LEGO na tematických stanovištích rozmístěných na téměř 10 000 metrech čtverečních výstavní plochy.

lego

Příští čtyři dny bude festivalový program nabitý jako doposud. Milovníci kostiček by si neměli nechat ujít unikátní výstavku mozaik profesionálního LEGO stavitele Rene Hoffmeistera. Uvidíte reprodukce obrazů slavných autorů —Leonarda da Vinciho, Sandra Botticelliho a mnohých dalších. Počtvrté v historii festivalů je vystavena parodie na obraz Petera Rubense Adorace mágů z dílny dalšího LEGO stavitele Dirka Denoyella. V týmu patnácti lidí pečlivě sestavoval jednotlivé kostičky, aby každý fanoušek rozpoznal změny, které na obrazu Rubense udělal. Autentické LEGO sochy xylofonu, tříkolky a kachny z dílny Seanna Kenneyho jsou v Evropě k vidění vůbec poprvé. S tímto stavitelem se navíc návštěvníci mohou na festivalu potkat během speciálních workshopů o víkendu 27.—28. 6.

Nenechte si ujít

lego

Jeden z dospělých fanoušků LEGO (tzv. AFOL) Tomáš Kašpařík speciálně pro LEGO KidsFest sestavil obří ruské kolo, které vás upoutá hned po vstupu do první haly. Kolo měří 3,6 metru, v průměru má potom úctyhodné 3 metry. Tomáš Kašpařík na jeho stavbu použil celkem 40 000 kostiček, na jejichž sestavení bylo třeba 150 hodin.

Speciální LEGO KidsFest pas pro děti

Kidsfest

Každý malý stavitel obdrží po vstupu na festival speciální LEGO KidsFest festival pas. S tímto pasem poté obchází jednotlivá stanoviště, plní úkoly a získává razítka. Pokud se staviteli podaří naplnit celý pas, při odchodu domů získá malý dárek. S plněním úkolů mohou pomoci i velcí stavitelé, pokud by na ty malé bylo odpalování míčků světelným mečem v zóně LEGO® Star Wars™ či lovení LEGO® City kostiček příliš těžké.

LEGO KidsFest potrvá až do 28. 6. 2015. Otevřeno je ve všední dny od 10 do 19 hod. Během víkendu se brány otevírají již v 9 hod. a otevřeno zůstává do 19 hod

děti

Nejnovější události a aktuální fotografie z festivalu LEGO KidsFest najdete na www.newsroom.kidsfest.cz.

Reklama