Je symbolem ženské smyslnosti, ač nepatří k žádným mladicím, její kouzlo přetrvává a nyní zažívá svůj velký comeback. Řeč není o žádné slavné ženě, jak by se mohlo zdát, ale o pouzdrové sukni, která momentálně okupuje přední příčky módních trendů.

Pouzdrovou sukni, tak jak ji dnes známe, má na svědomí světový velikán, módní návrhář Christian Dior. Ten na konci 40. let představil sukni s délkou pod kolena a vyšším pasem, která slavila svůj velký úspěch až v průběhu následujícího desetiletí a dnes, v roce 2015, by neměla chybět v šatníku žádné ženy, která se chce líbit. Dříve byla pouzdrová sukně spíše doménou vysoce postavených žen, dnes ji mohou směle nosit vesměs všechny ženy, jde jen o to naučit se ji správně kombinovat.

xc
www.tamsinlondon.cz

Jak si vybrat tu správnou?

Pouzdrová sukně umí perfektně zdůraznit ženské tvary, jen musíte sáhnout po té správné, která bude lichotit vaší postavě. Na výběr je široká škála pouzdrových sukní různých délek, materiálů a střihů. Ženy plnějších tvarů se většinou bojí po takové sukni sáhnout, ale to je chyba! I těm, které mají postavu krev a mlíko, bude slušet. Jestli máte větší zadeček, zvolte takovou sukni, která bude rovnějšího střihu, rozhodně ne tu úplně obepnutou. Rovný střih dá krásně vyniknout vašemu zadečku a velká stehna zakryje, nemusíte se bát ani decentnějšího rozparku v zadní části, ten dodá na smyslnosti.

U žen, jež se nepyšní postavou modelky, je nejdůležitější především správný výběr velikosti. Hlavně se prosím nezkoušejte „narvat“ do menší velikosti, sice můžete být na sebe hrdá, že menší číslo dopnete, ale v tomto případě by to nedopadlo dobře, věřte nám. Vybírejte sukně spíše tmavších odstínů, ty totiž opticky postavě uberou pár centimetrů. Vy, co máte krásné nohy, dejte je světu na odiv a pořiďte si sukni s délkou nad kolena, nebo klidně i kratší, jen ať všichni vidí vaše přednosti. Nemusíte se bát ani výrazných barviček a lesklých materiálů. A vy, které máte postavu holky z plakátu? Vy si můžete vzít cokoliv a budete vypadat skvěle, ale to víte. :-)

sd
www.domodi.cz

Abychom vás však neutvrzovali v tom, že pouzdrová sukně sluší opravdu všem, a to bez výjimky, tak si pojďme říci, že přece jen nebude příliš slušet těm ženám, jež mají větší, vypouklé břicho, na což by tento typ sukně zbytečně upozorňoval. Nemusíte ale věšet hlavu, pořád máte spoustu jiných typů sukní na výběr. :)

A jak ji kombinovat?

Velké plus pouzdrové sukně je to, že je neskutečně variabilní. Z jedné sukně můžete udělat ležérní outfit na pracovní jednání a následně i ohromující párty outfit. Na formálnější akce k pouzdrové sukni volte halenky, košile či svetřík. Naopak na nějaký ten večírek se ji nebojte zkombinovat s flitrovým topem, obepnutými tílky nebo topy bez ramínek.

Skvěle bude vypadat, pokud si ještě např. na tílko oblečete koženou bundu, tento rebelský look je velmi líbivý a oblíbený. V práci zase uděláte dojem, pokud zvolíte kombinaci pouzdrové sukně a velmi oblíbeného chlupatého svetříku, ležérní styl je navíc i velmi pohodlný.

sd
Nebojte se zvířecích vzorů, vypadají božsky!
www.domodi.cz

Prosím myslete na:  Nikdy si pod top bez ramínek neberte podprsenku, ani tu s rádoby „neviditelnými“ silikonovými ramínky, možná je nevidíte jen vy, ale my ostatní je vidíme a je to otřesné! Stejně tomu je i u různých topů, jejichž efekt tkví v tom, že máte jít bez podprsenky, vykukující ramínka pod krajkou opravdu nejsou hezké, ani pokud zvolíte třeba rajcovní červenou podprsenku.

Tip na závěr: Rozhodně nezapomínejte na podpatky!

Čtěte také:

Reklama