Děkujeme za další skvělý příspěvek na dnešní téma, který nám poslala čtenářka s nickem Lyoness. Jak dopadlo její předstevzetí? Hádejte

Krásný slunečný den. Dnešní téma je pro mě jako ušité :-)

Ičinku si vlastně přinesla domů sestra jako 6ti týdenní úplně černé štěňátko. Smradlavé. A hned první noc odešla spát do stanu s kamarády. Asi ve dvě v noci mě vzbudilo strašné naříkání, tak jsem slezla dolů - měly jsme se sestrou pokoj v podkroví - a dole jsem našla nešťastný uzlíček, loužičku a hovínko. Nádhera.

Takže jsem to uklidila, zvířátko nakrmila, hodinu s ní čekala venku - naštěstí bylo léto - aby vykonala potřebu. Pak jsem ji vzala zpět, uložila ji do jejího pelíšku a šla zpět do postele. Ale ouha. Zase hrozný nářek. Vrátila jsem se, pejska uspala, položila do pelíšku a šla konečně spát.

Takhle to pokračovalo asi týden. Druhý, třetí....

Pak potvůrka povyrostla tak, že už zvládla schody. Večer jsem ji uložila do pelíšku, ráno jsem se vzbudila a koukala na mršku, která seděla před postelí a čekala, až se vzbudím. Grrrr.

Jednoho krásného dne jsem se vzbudila a mrška nikde. Zvedla jsem hlavu a co nevidím. Potvůrka se naučila vyskočit na postel a ležela mi v nohou stočená do klubíčka. Jak jsem se pohnula, zvedla hlavu a koukala tak trochu bokem - přesně takový ten pohled "já nic, já muzikant - JÁ tady vlastně vůbec nejsem". Vyhodila jsem ji, vynadala ji, šup s ní zpátky do pelíšku.

Další den - probuzení a potvora zase v posteli. Opět vyhodit, vynadat. Ale to už jsem byla nalomená.... Vždyť je pořád taková malá a má mě tak ráda. I máma za ní orodovala.

Spáč

Jak to dopadlo je nabíledni. Prázdniny skončily a já měla psa a spoluspáče. Sestra byla trochu naštvaná, ale rozdýchala to. Má to spoustu výhod. V zimě hřeje. Je malá, takže neokupuje celou postel a spořádaně leží v nohou - je to super na klouby :-) Naučila se plnit funkci budíku a díky ní méně často zaspávám.

Večer, než si vyčistím zuby, předehřeje postel. Výhoda v zimě. (V létě nepředehřívá, ale leží na dlažbě a funí.)

Dneska si nedovedu představit, že by spala Iči jinde, než se mnou v posteli. Když je jí v noci moc horko a jde si lehnout na zem, budím se, jestli je ok.

Lyoness

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

To se dalo čekat, že? Ale ten roztomilý kukuč je prostě neodolatelný.

Je tady někdo, kdo svého domácího mazlíčka nenechá spát v posteli? Napište nám, jak je to s mazlíčky u vás, milé ženy-in? Dnešní téma ještě zdaleka nekončí a my se budeme těšit na vaše mazlíčkovské příspěvky na adrese:

redakce@zena-in.cz

Reklama