Při čtení tohoto příspěvku jsem se docela zasmála. Musí to být vtipné, když se rodina čtenářky Simič sejde pohromadě.

Opravdu, tolik zvláštností se jen tak nevidí. Moc díky.


Hezký den všem.

Co je to vlastně závislost? Je to stav, když nedostaneme to, co chceme, tak nemůžeme žít? Zboří se svět? Zblázníme se? Nedokážeme fungovat?

Ono to určitě nebude až tak horké. Pravda, jsou závislosti těžké, nebezpečné, hazardující se zdravím, někdy i se životem. Třeba závislost na drogách, alkoholu, různých lécích a prášcích, nezdravá závislost na jiné osobě, na financích, na adrenalinu...

Pak jsou dle mého mínění závislosti lehké a poměrně neškodné. Třeba že se náš den neobejde bez šálku dobré kávy, bez vonné cigaretky, bez něčeho dobrého na zub, bez pohlazení, bez pusy...

Nejraději mám skupinku pošahaných, legračních a neuvěřitelných závislostí, kterými trpí celá naše početná rodina. Tak třeba moje tchýně je absolutně závislá na pletení. Když nemá v ruce jehlice a minimálně kilometr vlny - je prakticky odepsaná a nepoužitelná. Její starší sestra je typický závislák na televizních milostných seriálech, které sice postrádají vtip, smysl, ale mají minimálně 500 dílů. Můj tchán je naprosto závislý na své fajfce, kterou má za ta léta již přirostlou k hubě, protože jsem ho bez ní snad ještě neviděla. Moje mamka je závislá na pečení. Pořád sice nadává a kleje, že se na to může vykašlat, že to stejně nikdo nejí, ale přesto každý každičký den žhaví troubu a tře nějaké těsto. Můj otec je závislý na sauně. Kdyby jen jednou jedinkrát vynechal, patrně by se zbořil svět. Moje sestřenice ujíždí na kvasnicích. Pravidelně, každý boží den, je uždibuje a pojídá a zbytek si naplácá na tvář jako masku. Můj bratranec je pro změnu závislý na gelu na vlasy. Každý den musí pečlivě načesat a nagelovat hlavu, jinak nevytáhne paty z domu.

Já jsem absolutně závislá na dodávkách elektřiny, plynu a vody. Ale hlavně na lásce svého muže a svých dětí. Potřebuji každý den cítit jejich lásku, obejmout, pomazlit, políbit, potulit. Přes to nejede vlak. Bez pořádného potulení a sladké pusy pro mě nezačne den!

Každý zkrátka máme nějakou tu svou závislost. Důležité je, že nám přináší radost a potěšení a že nikomu neubližuje.

Vaše Simič

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Na čem jste závislá?

  • Jste závislá taky na kafi, nebo na něčem jiném (seriály, nakupování, sex...)?
  • Bez čeho si svůj den nedovedete představit?
  • Jak fungujete, když svou závislost nemáte?
  • Vadí vám, že jste závislá, chtěla byste to nějak omezit?

Prosím, příspěvky už neposílejte! Kolem čtvrté hodiny se dozvíte, která z vás za svůj příspěvek získá balíček výborné kávy CARTE NOIRE.

kafe

Reklama