Milá redakce a ženy-in,

české soudy - jaký na ně mám názor? Asi jako většina Čechů - velice negativní.

Když čtu na internetu, v novinách a nebo to poslouchám v televizi, kolikrát se mi nechce věřit, že soudí normální lidi.

Za vraždu u nás zločinci dostanou míň než za krádež. Kolikrát jsem si říkala, jaké tresty za vraždu by vynesli soudci, kdyby taková situace postihla jejich rodinu.

Jeden příklad za všechny:

Určitě všechny a hlavně ženy-matky zarazil trest, který dostala Helena Čermáková za vraždu malé Terezky. Spousta žen by si přála dítě, ale bohužel jim není dopřáno. Byly by to určitě skvělé matky.

Já sama mám dva syny, dneska už dospělé, ale neumím si představit, že bych je sama připravila o život, nebo jim to udělal někdo jiný.

Za vraždu dětí a jejich týrání by měly být určitě vyšší tresty. Takové malé bezbranné tvorečky, kteří se sami neochrání, by měly chránit naše zákony - ale bohužel.

Za opravdu brutální činy by se měl opět dávat trest smrti. Nevěřím tomu, že takové otrlé zločince ještě něco napraví. Tresty, které jsou udělovány, mi připadají jako výsměch všem příbuzným a blízkým obětí.

Při sledování záběrů ze soudních síní mi běhá mráz po zádech, když vidím, že odsouzení neprojeví sebemenší lítost, většinou naopak, mají v očích výsměch a pohrdání.

Spoustu let pak všichni doplácíme na jejich pobyt ve věznicích, kde se mají kolikrát líp, než se mají důchodci nebo obyčejní lidé. (Před časem jsem v nějakém tisku četla jídelníček vězňů)

Nevím, jaký názor na to všechno mají jiné ženy-matky, ale myslím si, že většina jich se mnou bude souhlasit. Vždyť přijít o to, co si celý život hýčkáme a co milujeme nadevše, je pro ženu-matku to nejhorší, co ji může potkat.
           
vaše věrná čtenářka Marcela

Milá Marcelo,
trest smrti u nás povolený není. Ti, kteří ho odmítají, jsou totiž přesvědčeni o tom, že každý člověk má šanci na nápravu. Tomu, který zaplatil svým životem za jejich činy, však už nikdo nepomůže... Chtěla bych být více optimistická, ale musím s Vámi v případě Vašeho příspěvku jen souhlasit, a to mi na tváři moc úsměvu nepřidá.  

Máte na to jiný názor?
Jste soudkyní a víte, že je všechno jinak?
Napište nám: redakce@zena-in.cz
Reklama