Jak to, vždyť jsem ti je kupovala loni? Ba ne, předloni, a už mají zpuchřelé gumičky…

Ach jo, nic to nevydrží. Zase podstoupit to šílené martyrium, kdy: Tyhle košíčky jsou moc vycpané, tyhle zase vůbec, kalhotky moc vykrojené, nohavičky zase zkracují nohy, tyhle mají blbou barvu…
„Proboha, po kom to dítě je?" postesknu si v duchu… no po mně přece! Vybrat si správné plavky u mě patří k nejobtížnějším úkolům. Prádlo přece jenom schováte pod oblečení, ale plavky?


Jsou  nemilosrdnou připomínkou našeho zimního debužírování, lenošení a slabé vůle. Teď to berte tak, že mluvím za sebe, abych nikoho neurazila. Děsím se chvíle, kdy si budu muset vyzkoušet ty loňské bikiny. Natáhnout je na své bílé, rosolovité tělo... brrr. A to jsem si v únoru slibovala, že začnu cvičit. Sliby - chyby.

Doma to ještě jde, ale když si zkouším několikatery v kabince a za závěsem stepuje nervózní prodavačka, jestli už jsou dobré, a já se už pomalu bojím říct, že to ještě není ono… Nebo se spíš zdráhám přiznat sama sobě, že problém není v plavkách, ale v mém povislém celulitidním zadku, který v tom zářivkovém světle a trojdílném zrcadle vypadá příšerně ve všem.
Nechápu, proč nejsou obchodníci prozíravější a nedávají do kabin kouřová zrcadla nebo alespoň lichotivě tlumená světla. Určitě by prodali více. Nemáte stejný pocit?

Ale zpět k plavkám. Odcházím do jiného obchodu a snažím se na prodavačku vyloudit co nejpříjemnější úsměv, abych odčinila nulový kšeft. Něco procedí skrz zuby a naštvaně sklízí hromady odzkoušených svršků.

Je to divné, ale většinou koupím tam, kde mám klid, nikdo se mě na nic neptá a nesnaží se mi vlichotit, jak jsem drobná, štíhlá... když stejně vím své.
Zásadně si vybírám plavky podle kalhotek. V designu, který se mi líbí, pochopitelně. Protože mám krátké nohy, vyhovují mi více vykrojené nohavičky a vyšší pas. Neznám lepší prodlužující střih. Až když mi perfektně sednou kalhotky, pak teprve zkouším vršek.


Je to prosté: Potlačit nebo zbytečně neupozorňovat na problematické partie, a naopak přilákat pozornost k těm hezčím. A neříkejte mi, že žádné hezčí nemáte. To byste mě fakt namíchly. Buďte k sobě sice kritické, ale s mírou. Každá máme tu svoji slabinu. Já jsem vám ji prozradila, řeknete mi o té své?

Podle čeho si vybíráte plavky?
Podle střihu, barvy nebo módy?
Kupujete si každý rok nové?
Jaké byly vaše nejmilovanější?
Upřednostňujete
jedno- nebo dvoudílné?
A co monokiny?
Čeho si na své postavě nejvíce ceníte?
A co se snažíte zamaskovat?
Kdo vám radí s výběrem?
Máte nějakou plavkovou příhodu?

Napište nám nebo třeba přibalte svoji fotku v plavkách a my vám pošleme pěkný dárek. 

Reklama