Trápí vás jarní únava, bolavá záda, několik kilogramů navíc a nemátedostatečně ppevnou vůli, abyste s tím začala něco dělat? Svěřte se do péče odborníků. Obliba detoxikačních programů, očistných a zeštíhlujících kúr situovaných do příjemných lázeňských hotelů nebo hotelů na horách roste. Ozdravný týden „pod dohledem“ může být startovní čarou zdravějšího způsobu života.

ORA

Potřebujete zhubnout do plavek? Vyrazte na detoxikační a očistnou kúru!

Moderní způsob života klade na náš organismus nároky, s kterými se tělo často vyrovnává jen s obtíženi. Proto by k modernímu způsobu života měla rozhodně čas od času patřit detoxikace, velký úklid organismu, který působí jako prevence proti nemocem, vrátí tělo do rovnováhy a zlepší kromě fyzického i psychický stav.

Co to vlastně je detoxikace? Jde o soubor procedur, které odstraní z těla toxiny, odumřelé buňky, přebytečné soli i tuky a dnes ji najdete v nabídkách moderních wellness a spa centrer při hotelech.

Ty kromě nejrůznějších programů pro zdraví nabízejí i speciální intenzívní programy proti stresu a obezitě nebo pobyty na odbourání únavy. Nabídky začínají na dvoudenních pobytech, dopřát si můžete ale i týdenní intenzívní kúru, během které vám budou k dispozici i výživoví poradci.

ORA

Masáž lávovými kameny zrychluje metabolismus a nastartuje hubnutí!

Co vás při detoxikaci vlastně čeká?

Během detoxikačního pobytu vás pravděpodobně nemine medová masáž, jedna z nejzákladnějších a zároveň nejpříjemnějších detoxikačních procedur. Med z těla vytáhne škodliviny a naopak dodá chybějící vitaminy a minerály. Výrazné detoxikační účinky má i baňkování, které je možné jako jednu z mála procedur provádět i při nemoci.

V nabídkách českých wellness a spa hotelů se objevují i rašelinové zábaly a naprostým unikem potom je suchá plynová koupel, kterou vám připraví v Mariánských Lázních. Takzvaný Mariin plyn je vulkanického původu a kromě detoxikačních účinků i výrazně urychluje hojení. Proces hubnutí zase nastartuje masáž lávovými kameny.

Mimo to je možné detoxikační program doplnit o sportovní aktivity. Část hotelů k detoxikačním balíčkům přidává i volné vstupy do fitness, bazénu nebo na tenisové kurty. A hřešit není možné ani v jídle - menu obvykle vzniká pod dohledem výživového poradce.

Nabídky jednotlivých hotelů se poměrně liší. Zatímco někde nabízí jen úplný základ s možností dokoupení dalších procedur, jinde najdete v ceně téměř vše. Vyplatí se proto hledat a zjišťovat.

Detoxikace jinak

Kromě tradičních procedur je možné vyzkoušet i poměrně nové metody, které si cestu k širší veřejnosti teprve hledají. Patří mezi ně například:

Oxygenoterapie neboli kyslíková terapie, kdy klient vdechuje 95% kyslík.Kyslíková terapie podporuje činnost mozku a odbourává únavu

Kryosauna, tak trochu sauna naopak. Ochladí vás tady na krátkou dobu až na minus 140 stupňů. A tahle nízká teplota pozitivně působí na posílení imunity, průdušky, namožené svaly a zlomeniny.

Suchá uhličitá koupel ve speciálním vaku s oxidem uhličitým zase způsobí rozšíření cév, lepší prokrvení organismu, rychlejší vyloučení škodlivin a zlepšení imunity.

ORA

Dopřejte si jednou za čas absolutní oddych a relax.

Jak zhubnout do plavek?

Velkému zájmu se právě v „předletním“ období těší programy zaměřené na zeštíhlení a odstranění tuku. Obvykle jde o týdenní pobyty, které odstartuje vstupní konzultace s výživovým poradcem. Kromě speciálních procedur proti tukovým polštářkům a celulitidě, se účastníci věnují třeba aqua gymnastice. V ceně bývají i zábaly a masáže, vstupy do fitness nebo whirpoolu.

Poslední den pak obvykle proběhne výstupní konzultace s výživovým poradcem, který poradí, jak v nově nastaveném životním stylu co nejefektivněji a nejzdravěji pokračovat.

ORA

Ve wellness centrech si můžete dopřát nejrůznější typy masáží.

Odpočinkový víkend ve dvou

Detoxikační pobyt ale nemusí nutně trvat celý týden. Stejně oblíbené jsou i romantické wellness pobyty pro páry. Spíš než o hubnutí jsou tyto pobyty nastaveny jako absolutní relax a odpočinek jak pro tělo, tak pro duši.

Na pokoji čeká menší dárek, v ceně je obvykle i romantická večeře při svíčkách, některá z wellness procedur nebo společná aroma koupel. A zkrátka dnes nepřijdou ani rodiny s menšími dětmi. Pokud má hotel certifikát „baby friendly“ není problém dorazit i s malými potomky.

Autor: Lucie Štěrbová & OREA Hotels

Inzertní sdělení

OREA HOTELS, největší český hotelový řetězec s více než 20 hotely v těch nejatraktivnějších lokalitách České republiky vybírá z nabídky detoxikačních a ozdravných pobytů:

ORAOčista organismu, detoxikace

Intenzívní šestidenní detoxikační program v OREA Hotelu Arnika. Kombinace procedur pomůže odstranit z těla toxiny a nastartovat na léto.

Láska hory přenáší

ORANechte sebe a svou partnerku nebo partnera hýčkat uprostřed krkonošské přírody během romantického pobytu v OREA Vital Hotelu Sklář v Harrachově.

Speciální zeštíhlující a očistná kúra

ORAOdpočinout si, zhubnout a nabrat nový směr životního stylu - s tím vám pomůže odborný personál OREA Hotelu Monty během týdenního pobytu plného detoxikačních procedur v Mariánských Lázních.

Reklama