Ve spolupráci s firmou PROFI CREDIT jsme připravili zajímavý rozhovor. Na naše otázky odpovídal Rudolf Cejnar, výkonný ředitel PROFI CREDIT Česká republika.

Co všechno je třeba pro to, abych dostala půjčku? Za jak dlouho mi peníze pošlete?
Pokud splňujete podmínky pro poskytnutí půjčky a dodáte nám potřebné doklady, pošleme Vám peníze na účet do 24 hodin. Naším krédem je především rychlost a jednoduchost a minimální administrativa. V PROFI CREDITu potřebujete kopii občanky, potvrzení o trvalém příjmu, důchodu či rodičovském příspěvku a tzv. kontaktní dokument, což je třeba SIPO.

Profi credit

Pokud bych si chtěla půjčit například 50 000,-, jak dlouho budu takovou půjčku splácet?
U většiny našich půjček si můžete zvolit délku splácení od 12 do 48 měsíců. Je to jen na Vás, jak si splátky rozložíte. My se klientům vždy snažíme vyjít maximálně vstříc.

Nabízíte více druhů půjček? Pokud třeba někdo plánuje vzít si půjčku na pořízení dovolené, jaký druh půjčky byste mu doporučil?
Naše půjčky nejsou účelové, klienti tedy mohou peníze využít na cokoliv. Dáváme jim v tomto naprostou svobodu. Můžete si koupit nové spotřebiče, nábytek nebo si z půjčených peněz zaplatit třeba letní dovolenou.  Nabízíme zaměstnanecký úvěr, který je učený pro zaměstnance, maminky na rodičovské dovolené a důchodce. Klienti si můžou půjčit peníze v rozmezí od 10 000 až do 166 000 korun. Máme také účelový úvěr pro podnikatele a živnostníky, kteří si můžou půjčit od 30 000 do 110 000 korun a například si koupit vybavení nebo zmodernizovat dílnu.

Pokud bych si chtěla vzít půjčku na rekonstrukci koupelny - jaký druh půjčky byste mu doporučil?
Doporučil bych Vám zaměstnanecký úvěr – například 30 000 korun na 12 měsíců. Měsíční splátka je v tomto případě 2 907 korun a půjčku přeplatíte o 4 884 korun.

Mohu ji splatit dřív?
Ano, můžete. Podmínky se řídí zákonem o spotřebitelském úvěru.

Kolik nejvýše mi můžete půjčit?
Fyzickým osobám půjčujeme maximálně 166 000 korun.

Profi creditJaké jsou překážky proto, abych půjčku nedostala? Jsou nějaké seznamy nespolehlivých dlužníků, do kterých máte přístup, a tudíž můžete vyhodnotit potencionálního klienta jako nedůvěryhodného?
U každého klienta zkoumáme tzv. bonitu, což je schopnost splácet. Využíváme k tomu registry dlužníků, například SOLUS. Dá se ale říci, že jsme méně přísní než banky. Pokud Vám banka odmítne dát půjčku, u nás můžete uspět.

Na co mohu půjčku použít? Máte nějaká omezení?
Naše půjčky nejsou účelové, nechceme klienty nijak omezovat. Můžou peníze využít na cokoliv.

Kdy je k půjčce nutný ručitel? Nebo máte nějaké limity, kdy potřeba není?
Ručitel je třeba jen v případě nedostatečné bonity klienta, zpravidla u vyšších půjček. Drtivou většinu úvěrů ale poskytujeme bez ručitele.

Jakým způsobem mám doložit potvrzení o výši příjmu?
Výši příjmu doložíte potvrzením zaměstnavatele o výši příjmu (v případě zaměstnaneckého úvěru) nebo daňovým přiznáním za předchozí zdaňovací období (v případě podnikatelské půjčky).

Je možné splátky nějak pozdržet – pokud ano, z jakých důvodů? (například nemoc, ztráta zaměstnání.)
V případě, že se dostanete do finančních problémů, okamžitě kontaktuje naši bezplatnou telefonní linku 800 166 000 nebo úvěrového poradce.  Naši pracovníci se snaží vyjít klientům maximálně vstříc a vymyslet pro ně to nejlepší řešení. Například rozložení splátkového kalendáře. Nejhorší je přestat komunikovat.

Jak si o půjčku zažádat?
Můžete nás kontaktovat na infolince 800 166 000 nebo vyplnit on-line formulář na našich internetových stránkách. Na základě informací, které nám poskytnete, vybereme nejvhodnějšího úvěrového poradce, který Vás bude kontaktovat a všechny potřebné kroky k uzavření úvěru s Vámi projedná osobně. Můžete se obrátit i přímo na některé z našich regionálních ředitelství, jejichž seznam je na www.proficredit.cz . Tady si můžete spočítat na přehledné kalkulačce i úroky

Finanční skupina Profireal Group slaví letos již 20 let existence na českém trhu. A ve znamení dvacítky jsou i hospodářské výsledky úvěrové divize PROFI CREDIT. Nominální hodnota poskytnutých půjček překročila v červnu v Česku celkem 20 miliard korun.

Proficredit

Reklama