Lidské tělo je opravdu složitý stroj. Skládá se z více než 200 kostí, které jsou navzájem pospojované přibližně stovkou kloubních spojení, od velkých kloubů jako jsou kolena až po ty malé, o nichž v běžném životě ani nevíme.
5be43e7ee6de6obrazek.png

Zatímco u stroje je zapotřebí tyto pohyblivé spoje pravidelně mazat olejem, v našem těle tuto funkci zastává kloubní tekutina. Ta zmírňuje mechanické tření a zajišťuje výživu kloubní chrupavky a také to, že budou jednotlivé plochy k sobě těsně přiléhat. Máme-li této tekutiny nedostatek, výživa i regenerace kloubů se rychle zhoršuje. Objevují se bolesti i snížení pohyblivosti. Koneckonců, bez důkladného promazávání by se neobešlo auto ani kolo a brzy bychom se s ním rozloučili.

Působí zvenčí i zevnitř
Pokud si budete chtít promazat klouby, aby správně fungovaly, můžete sáhnout po kyselině hyaluronové pro vnitřní užívání. I podle názoru odborníka PharmDr. Ludvíka Drnka má tento krok smysl: „Z farmakologického pohledu mohu konstatovat, že je to jedna z nejvíce biokompatibilních (tělu podobných) látek, které současná estetika a medicína používá. Každý člověk má v těle kyselinu hyaluronovou od narození a s věkem její množství ubývá. Dnes tento přirozený úbytek lékaři zcela běžně nahrazují, například ve formě kožních výplní při korekcích obličejových vrásek. V ortopedii ji injekčně vpravují do velkých kloubů, nejčastěji kolen, v rámci léčby poškozených kloubních chrupavek. Doplňování stravy o kyselinu hyaluronovou se ukazuje jako dobrý doplněk ke klasické léčbě touto látkou ve formě krémů nebo výplní.“

Sportovcům dělá dobře
Řada sportovců svůj jídelníček obohacuje o kyselinu hyaluronovou, ať z řad kulturistů, maratonských běžců nebo rekreačních nadšenců. Jednoduše jim toto promazávání dělá dobře. Pokud se tedy rozhodnete je následovat, nastává zásadní otázka: Jaké „mazivo“ zvolit? Vhodná je kombinace vysoko a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové. Tekutá forma se vstřebá rychleji než pevná a nedráždí žaludek. V lékárnách je k dispozici tekutý přípravek Hyaluron N-Medical, který se vyznačuje vysokou koncentrací kyseliny hyaluronové (20mg v mililitru) a je hojně využívaný a vyzkoušený nejenom na promazávání kloubů, ale i na celkovou hydrataci. Pokud kyselinu hyaluronovou užíváte vnitřně, dostane se všude a pocítíte to nejen na kloubech, ale i na stavu pokožky.

Více informací najdete na www.13drops.eu/cs/  nebo www.facebook.com/hyaluron.nmedical/

Reklama