5bc5dc9360cc7obrazek.png

  • Mléčné výrobky

Mléko, jogurty, máslo, atd., potraviny, které si většina z nás s chutí často dopřává, nejsou pro pokožku vůbec nic dobrého. Je to tím, že mléčné výrobky obsahují růstové hormony, které se krávám podávají mimo jiné pro rychlejší tvorbu mléka. Právě ty mohou způsobovat hned několik kožních problémů jako je tvorba akné, výrazně mastící se pokožka a ucpávání pórů.

5bc5dd1b5c8f0obrazek.png

  • Vejce a ocet

Bakterie se i radují z kyselého prostředí, to je v jejich „práci“ podporuje a nám na pleti vzniká čím dál tím více zapálených míst. Může se objevit i zarudnutí a svědění pokožky, které může přetrvávat i několik dní.

5bc5de00a4069obrazek.png

  • Dorty, džusy a čokoláda

Teď se možná divíte, co mezi sladkými a nezdravými potravinami dělá džus. Není žádnou novinkou, že i ovocné šťávy, především jejich náhražky, které jsou k dostání za „pár kaček“ v obchodech, obsahují mnoho cukrů. Tím pádem mají velmi špatný dopad na pokožku. Kvůli nadměrnému požívání sladkých potravin se přicpávají mazové žlázy a vznikají tak zánětlivé pupínky. To ovšem není vše. Cukr stojí i za rychlejším stárnutím pleti, která ztrácí elasticitu a tvoří se vrásky. Čím více cukru budete požívat, tím rychleji bude vaše pokožka „umírat“.

Jak nahradit dětem bílý cukr? Zkuste přírodní sladidla vhodná i pro nejmenší

5bc5de75bc157obrazek.png

  • Alkohol

Alkohol není jen metla pro lidstvo, ale i pro pokožku. Časté požívání alkoholu ve vysoké míře pleť vysušuje. Tím pádem rychleji stárne, přestává se tvořit kolagen, kvůli tomu vznikají hluboké vrásky. Objevit se může také zčervenání a to zprvu dočasné, ale postupně může být toto zarudnutí trvalé. Alkohol má i vliv na celkový vzhled pokožky. Ta časem může získat šedivý odstín, a to nemusíte být zrovna po divokém večírku.

5bc5dee2d0d1dobrazek.png

  • Červené maso

Studie z Cleveland Clinic Wellness Institute odhalila, že konzumace červeného masa, více než jednou týdně, má neblahý vliv na pleť. Bílkoviny v něm obsažené mohou za to, že tvrdnou stěny cév a pokožka mnohem rychleji stárne.

5bc5df712a57dobrazek.png

Které další potraviny ve vysoké míře bychom kvůli pleti neměly konzumovat?

  • Káva, brambory, rýže – Urychlují stárnutí pokožky
  • Kořeněná jídla a bílé pečivo – Způsobují zarudnutí pokožky, které může skončit i závažnými kožními problémy
  • Perlivé vody – Odvádí z těla a pokožky potřebné minerály
  • Sůl – Vysušuje pleť

Čtěte také:

Reklama