„Naše pomoc a podpora potravinových bank, jejíž počátky sahají do roku 2017, vyústila v roce 2021 ve společný projekt HEZKY ČESKY BEZ PLÝTVÁNÍ. Jedním z jeho cílů je nejen poskytovat pomoc potřebným v podobě potravin, ale také společně zlepšovat logistiku celého systému pomoci. Po dobu pěti let jsme potravinovým bankám poskytovali bezplatně zázemí centrálního skladu v Modleticích a loni jsme se finančním darem ve výši 8 miliónů korun podíleli na vybudování nového logistického centra ČFPB v Dubči u Prahy. Naše podpora tím ovšem nekončí a nyní přidáváme i další finanční podporu, na níž se nákupem našeho časopisu S PENNY U STOLU podíleli i naši zákazníci,“ uvedl při předání podpory Jens Krieger, generální ředitel PENNY a Veronika Láchová, ředitelka ČFPB dodala: „Dlouhodobá podpora ze strany PENNY je pro nás zásadní, protože nám umožňuje efektivnější a rychlejší poskytování pomoci potřebným, což je zvláště v dnešní době důležité. Právě díky této pomoci jsme během posledních let vybudovali efektivní síť s regionálními sklady po celé zemi.“
Na počátku března letošního roku PENNY věnovalo ČSFB částku 2 200 000 korun, kterou doplnilo o příspěvek z prodeje podzimního a zimního čísla časopisu S PENNY U STOLU za rok 2022 ve výši 1 187 745 korun. Celkem tak PENNY podpořilo potravinové banky částkou 3 387 745 korun.
V roce 2022 PENNY poskytlo potravinovým bankám přímou pomoc ve výši 75 tun, dalších 57,5 tuny pak prostřednictvím Sbírky potravin věnovali přímo na prodejnách zákazníci. Celkem tak potřebným z obchodů PENNY zamířilo v loňském roce 132,5 tuny potravin a drogistického zboží. Za poslední dva roky pak na přímých dodávkách, finančních darech v době pandemie a prostřednictvím Sbírky potravin PENNY poskytlo potřebným pomoc ve výši přes 270 tun!
.
Nový komentář
Komentáře
Společnost Penny by se radši měla zamyslet nad tím jak fyzicky a psychicky neutýrat zaměstance.
Zhruba před týdnem jsme se mohli dočíst, jak jsou zneužívány sociální dávky. Jak byly v součtu mnohé miliony vyplaceny lidem, kteří na to neměli nárok, zneužívali systém, který, připusťme, to umožňuje, a jak neexistuje prakticky žádná kontrola. A já se ptám - není to s potravinovými bankami totéž v bledě modrém? Tam existuje nějaká kontrola? Nikdo to nezneužívá a nefasuje, i když nepotřebuje? Jak přesně to funguje, a kde je nějaká veřejnosti dostupná evidence, výsledky, transparentní účty pro finanční dary?