love

Tajně jste ho milovala, ale on o tom neměl ani tušení. V horším případě ani nevěděl, že existujete. Nikomu jste o tom neřekla. Jediný, kdo o téhle lásce věděl, jste byla vy, případně váš deníček. Je vám to povědomé? Tématem pro dnešek jsou naše tajné lásky. Ať už současné, nebo minulé.

Protože já vždycky všechno vykecám, všechny moje lásky byly docela veřejné, a tak žádným příběhem z vlastní sbírky nepřispěju. Ale povím vám jiný. Kdyby tahle žena nebyla mou blízkou kamarádkou, budu ji podezřívat, že se moc kouká na dopolední telenovely.


Bylo mi asi patnáct, chodila jsem na gympl. Marek chodil do stejného ročníku, ale do áčka. Já byla béčko. Potkávali jsme se dvakrát týdně před šatnami. Když jim hodina tělocviku končila a nám začínala. Párkrát jsem ho zahlédla jen trenkách a tehdy jsem dospěla k závěru, že on je prostě úžasný.

Měl delší blond vlasy, které mu padaly do obličeje, plné rty, hnědé oči, opálenou pleť a mužné svaly. Krom toho měl příjemný hlas a během těch pár chvil, kdy jsem s ním mohla mluvit, byl i neuvěřitelně vtipný. Zkrátka on byl všechno, co jsem si představovala pod pojmem dokonalý kluk.

Což mi bylo platné asi jako beznohému zouvák, protože jsem se nikdy nezmohla k tomu, abych přestala koktat a dát mu aspoň trochu najevo, že stačí říct… Možná proto taky nikdy neřekl. Byla jsem drobná pihovatá zrzka, ač si skromně myslím, že jinak docela pěkná, díky neustálým posměškům spolužáků ze základky my chyběl pěkný kousek sebevědomí. Tomu jsem se naučila až později.

Měla jsem strach z posměchu a strach z toho, že se to Marek dozví. A tak jsem mlčela. Ale tajně jsem uctívala i půdu, po které chodil. Uběhly čtyři roky, škola skončila. Na maturitním večírku jsme si spolu zatančili a pak se naše cesty rozešly nadobro. To jsem si tehdy aspoň myslela.

Jenže před třemi lety, deset let poté, co jsem ho viděla poprvé, se objevil na třídním srazu. Přišel s kamarádem Lukášem, který byl z naší třídy. A já se rozhodla, že už nebudu ta malá ušlápnutá holka a že tuhle šanci už zkusím využít.

Netrvalo dlouho a seděli jsme sami u baru. Povídali jsme si o tom, co jsme od školy stihli nebo nestihli udělat. Naštěstí ani jeden z nás nestihl svatbu ani děti. A tak jsem se k němu naklonila, usrkla ještě trochu šampaňského na kuráž a co nejmilejším tónem pravím: „Ty, Marku, ty to ani nevíš, ale já do tebe byla celý čtyři roky tajně zamilovaná…“

„Si děláš srandu?“ Hlasitě se smál. „Ty ses mi líbila od začátku. Jenom to vypadalo, že nemáš zájem. Tak jsem to časem přestal zkoušet.“

No zkrátím to. Tu noc jsme šli ke mně domů. Už tam zůstal.

Tajné lásky je téma pro dnešní den. Jaká byla ta vaše? Odtajnila jste ji někdy? Jak to s vaší tajnou láskou dopadlo?

Pište nám své příběhy už teď na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během dne zveřejňovat a na konci dne vybereme dvě z vás, které odměníme. Dnes můžete získat knihu Avatar a nebo DVD s filmem Erin Brockovich.

Reklama