Zpočátku malá přednáška. Sítotisk je grafická technika, kdy se přes jemné sítko protlačuje barva na papír. Tuto metodu proslavil představitel kultovního pop-artu Andy Warhol. Vzpomeňte na varianty obličeje božské Marilyn Monroe... Později se začaly k potisku využívat i látky a byl tu nový módní styl, který vydržel dodnes a bude stále aktuální.

Letní móda přímo vybízí k tomuto druhu ozdoby. Měla by být zábavná, originální, optimistická. Pokud vám takové vlastnosti na oblečení nebo doplňcích schází, vsaďte na potisky.

Jsou poněkud jinou ukázkou tvořivosti módních návrhářů a firem, neokoukají se. Jen si nepleťte originalitu s pouhým názvem firmy na triku - na to jsem přímo alergická. Pro ty, které chtějí projevit vlastní uměleckou tvořivost, existují specializované obchody, kde vám váš nápad přenesou na oblečení, takže kreativitě se meze nekladou.

Nicméně dnes v mnoha obchodech najdete zajímavé kousky se vzory, které vytvoří z kousku oblečení nebo tašky jedinečný model. Náměty jsou různé - od romantických přírodních motivů, přes abstrakci, až po obrázky plné humoru nebo znázorňující styl, kterým žijete. Ten většinou vyhledávají mladí a převážně jde o sportovní potisk.

Nemyslete si, že potištěná musí být jen trička. Kalhoty, sukně, šaty nebo už zmíněné tašky a kabely, to vše se letos nosí. Zkuste oživit svůj vzhled obrázky a potiskněte se!

Líbí se vám potištěné oblečení?
Nosíte ho?
Nebo byste si ho nikdy nevzala?
Myslíte, že se hodí jen pro teenagery?
Vzpomenete si na nějaký originální motiv, který vás zaujal?

Napište mi.

Reklama