kytky

Iva Baltaretu z blogu DIY MINI PROJEKTY vyzkoušela s dětmi opět jeden experiment, na který si dlouho myslela. Vzniklo zatím jen jedno originální tričko, ale má pro vás pár rad, aby váš výsledek byl co nejlepší :)

kytky

Co tisknout?

Jakékoli rostliny - nejlépe mi vycházely zahradní květiny, nevím proč, ale mají pevnější okvětní lístky a nerozpíjí se. Mrkněte na první fotku, kde je lístek z růže téměř dokonalý. Takže si něco natrhejte, případně posbírejte opadané lístky. Úžasně vypadaly muškáty, růže a pivoňky.

kytky

Jak tisknout?

Kladívkem na tvrdé a dokonale rovné ploše (pozor na kamínky - ty vám proděraví látku - mně se dírka vloudila). Pod látku proto dejte vrstvu papírů, i kvůli tomu, aby se nepropily skrz, na květiny dejte kousek ubrousku. Pak tlučte kladívkem - uvidíte, jak se bude barva vsakovat do vrchního ubrousku a podle toho i poznáte, že se vpíjí na spodní látku.

kytky

Na co tisknout?

Na bavlnu, hedvábí. Látka musí mít co nejjemnější strukturu. Zkoušejte, experimentujte.

Po vytištění barvu v látce zafixujte v octové vodě - možná znáte ještě z dob barvení Duhou. Octový roztok přibližně 1:20 tak na hodinku, dvě minimálně. Nebo použijte speciální fixační roztok.

Kromě trika si dokážu představit i třeba polštář (ten rozhodně musím zkusit), tašku, šaty.

Iva

Blog DIY MINI PROJEKTY si vytvořila Iva Baltaretu, aby se mohla podělit o jednoduché nápady a návody na tvoření. Najdete tu tipy na dárky, dekorace i hraní pro děti.

Vyzkoušejte s dětmi také:

Reklama