sv1.jpg
Foto: vectorfusionart / Shutterstock.com 

Podle čeho vybrat hodinky pro pány?
Výběr jednotlivých kousků je opravdu široký. Také hledisek pro výběr je celá řada. Kromě stylu hodinek to jsou různé typy ciferníků nebo sklíček, typy strojků a druhy materiálů, ze kterých je vyrobeno hodinkové pouzdro nebo pásek. Vzhledem k tomu, že hodinky pro pány již dávno neslouží pouze pro určování času, tak na výběr máte i modely s dalšími různými funkcemi. Záleží jen na tom, co od hodinek očekáváte.

 • Možnosti ciferníků
  Tady můžete vybírat z několika variant. Analogový ciferník je klasikou, ukazuje čas pomocí ručiček, nejčastěji hodinových a minutových, některé modely mají i vteřinovku. Digitální ciferník ukazuje čas formou číslic na displeji. Některé hodinky ukazují čas obojím způsobem.
 • Sklíčko ciferníku
  Kvalita ciferníku se, částečně, podílí na životnosti hodinek i na jejich vzhledu. Většinou se jedná o první součástku, která se u hodinek rozbije mechanickým vlivem. Vybírat se dá z několika variant. Minerální sklo je s přídavkem křemene, je poměrně dosti tvrdé. Nejtvrdším materiálem je safírové sklo (syntetický safír), které je nejvíce odolné. Další možností je antireflexní sklo, které je upravené proti odleskům. Upravený povrch proti poškrábání má tvrzené minerální sklo. Specifickým druhem je pak sklo sférické, které je vypouklé. Nabízí lepší čitelnost z ciferníku.
 • Možnosti strojků
  Tady můžeme volit z několika různých variant. Digitální hodinky mají strojek digitální, analogové hodinky disponují strojkem quartzovým a pak jsou pro ně určené ještě strojky mechanické nebo mechanické samonatahovací.
 • Materiál pro hodinkové pouzdro
  Mezi nejčastější druhy materiálů patří různé druhy kovů, keramika nebo plast. Pásek bývá také vyráběn z různých materiálů.

Jakou značku zvolit?

sv2.jpg
Foto: Daniel Jedzura / Shutterstock.com 

Mohou to být třeba hodinky Timex. Proč právě Timex? Jedná se o americkou společnost, která na trhu působí již velmi dlouhou dobu. Díky tomu získala celou řadu cenných zkušeností, jež se momentálně promítají v nabídce kvalitních produktů. Za zmínku stojí také vydařený design, dlouhá životnost a výkonost. Vybírat můžete z celé řady elegantních kousků. Samozřejmostí jsou i takové, které ocení vyznavači outdoorových aktivit. Tyto modely mají, kromě jiného, funkci kompasu, výškoměru a barometru.  Hodinky značky Timex naleznete na e-shopu irisimo.cz.

Do pánského šatníku patří elegantní svetr

sv3.jpg
Foto: Krakenimages.com / Shutterstock.com 

Elegantní svetr nesmí chybět v žádném pánském šatníku. Nabízí všestranné využití a dokonale doladí jakýkoli outfit, od sportovního počínaje a u elegantního a společenského konče. Pokud muž nosí sako a košili s kravatou, pak je dobrou volbou svetr s výstřihem do tvaru V. Ideální je model jednobarevný. K méně formálním příležitostem jsou vhodné takové kousky, které mají výstřih okrouhlý. Ty nabízejí uvolněnější vzhled. K neformálnímu outfitu, k jeansům nebo do saka se hodí svetr – rolák. Džíny nebo kalhoty chinos dokonale doplní svetr na zapínání se zipem. Ten se hodí i jako náhrada za sako nebo bundu, v chladnějším období. Vyplatí se vybrat takové kousky, které jsou vyrobeny z kvalitních materiálů. Jen to bude záruka příjemného nošení a dlouhé životnosti. Co se barvy týká, záleží, pro jakou příležitost bude svetr určený. Formálnější vzhled nabízí tmavší barvy jako jsou černá, hnědá nebo tmavě modrá. Jestliže je svetr určený pro příležitosti neformální, pak záleží na tom, jakým barvám dává přednost jeho budoucí majitel.

Reklama