Blíží se narozeniny nebo svátek někoho blízkého? Nebo je snad další jiná důležitá událost, v rámci které chcete potěšit své blízké a za tímto účelem hledáte skutečně originální dárky? Pokud je tomu tak, přinášíme vám hned několik zajímavých tipů, které vás rozhodně nezklamou. Pojďte se na ně s námi podívat.

Praktičnost může dominovat

dárky

Dárky bychom mohli dělit do dvou hlavních skupin. A to na dárky, které mají za cíl v první řadě jenom potěšit, a dále na dárky, které jsou praktické. Takové originální dárky pro blízké jsou v poslední době velkým hitem, a to nejenom proto, že mohou vypadat skutečně zajímavě a netradičně, ale také proto, že je obdarovaný může bez problémů využít. A kde konkrétně? Třeba:

  • Ve své kuchyni
  • Ve své dílně
  • Ve své pracovně

Zaměřte se také na záliby obdarovaného

dárky

Důležité je myslet i na to, jaký má obdarovaný zájmy. Někdo je vášnivým rybářem, jiný kutilem, další zase miluje filmy, nebo sport. To vše jsou možnosti, jakými se můžeme vydat. Určitě je dobré nejenom to, že budeme darovat hmotné věci, jelikož dnes už mohou být k dispozici i zajímavé zážitky. U milovníků filmů třeba poukázky do kina, u rybářů třeba výpravy na zajímavý rybolov. Co ale u sportovních fanoušků? Zde se jako dobrá volba jeví vstupenky na mistrovství Evropy ve fotbale. Jenom těžko byste hledali zajímavější sportovní svátek, na který se těší každý fotbalový fanoušek. A pokud je jedním z nich i váš muž, přítel, nebo někdo jiný z rodiny, s tímto dárkem zaručeně nešlápnete vedle.

Hitem je také oblečení

Bez něho se dnes neobejde nikdo. A tak je jasné, že se stává velmi zajímavou možností dárků. I zde lze jít dvěma cestami. Můžete vsadit buď na praktičnost, kdy koupíte třeba stylové a elegantní kalhoty, svetr, stejně jako dárkynapříklad mikinu. Určitě ale není žádný problém jít i cestou originality. Tu nabízejí unikátní trička s potiskem. Čím jsou výjimečná? Především tím, že dokážou kombinovat kvalitu s celkově jedinečným a mnohdy také vtipným vzhledem. Pro toho, kdo miluje neformální kousky oblečení, na doma a volný čas, je to rozhodně volba, se kterou nešlápne vedle.

Kolik investovat? To často bývá poměrně zapeklitá otázka, kdy si lámeme hlavu nad tím, abychom neinvestovali ani málo, ani moc. Ideální je vzpomenout si, v jaké cenové hladině jsme dostali dárek od osoby, kterou aktuálně chceme obdarovat. A z této sumy je ideální vycházet. Samozřejmě nezapomeneme zohlednit i samotnou událost. Je rozdíl, zda někomu dáme dárek k svátku, nebo ke třicátým narozeninám, v rámci kterých je uspořádána výjimečná oslava plná drahého jídla a pití, které je pro hosty přirozeně zcela zdarma. Je tedy jasné, že v takovém případě nešetříme.

Tedy pokud není větší investice nad naše možnosti. V takovém případě hledíme spíše na náš rozpočet, než na společenské konvence. Obdarovaný to pochopí.

Reklama