S tímto tématem jste mi udělali velkou radost. Miluji květiny na louce, na zahrádce, na okně i ve váze. Doma je mám v každém pokojii, v hale, a když přijde jaro, tak se vrhnu na zahrádku.
 
Když jsme si postavili dům, řešila jsem, jaké květiny si dám do truhlíků na terase a na balkoně. Zkoušela jsem pěstovat  všechno možné -  pelargonie, macešky, begonie, petunie a já už ani nevím co všechno. Problém je ale v tom, že terasa je směrována na jih a celý den tam pálí slunce, takže všechny květiny, i když jsem je zalévala několikrát denně, sluníčko spálilo. Balkon je zase otočený na západ a květinkám bylo chladno a měly málo sluníčka.
Přečetla jsem spoustu literatury, radila se se zkušenými pěstiteli, ale nějak se nedařilo. Až po několika letech zkoušení jsem vyhrála.
Na terase jsem začala pěstovat kaktusy. Tři  roky vůbec nekvetly, a tak jsem jim nadávala a pohrozila jsem, že je vyhodím. A stal se zázrak. Asi se lekly a začaly kvést. Nejprve jen několik květů, pak se zlepšovaly a poslení dva roky jsou v létě obsypané květy, nádherně voní a jsou plné včel. Škoda, že jejich květy vydrží je krátce a nejvíce se rozvíjí v noci.
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
A na balkoně jsem začala pěstovat fuchsie. Mám tam celou řadu truhlíků, a když  fuchsie rozkvetou, je to nádhera. V loňském roce jsme s manželem byli na zámku v Buchlovicích, tamní zahradník se na fuchsie specializuje a má jich 250 druhů. Na něho sice nemám, mám jen čtyři druhy, ale stejně mám radost, když mi některá kytička vykvete.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A něco na odlehčení. Líbí se mi jedna průpovídka.
ŽIVOT JE JAKO LOUKA FIALEK. JEN SE PRO NĚKTEROU SEHNEŠ, HNED TĚ NĚKDO KOPNE DO POZADÍ.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zdravím všechny ženy-in a přeju jim, aby kvetly tak krásně jako všechny kytičky.
 
 
OlaSm
 

Milá OlaSm,
děkujeme za krásné fotografie a i vtipnou průpovídku
 
 
 
 
 
 
 
Reklama