Chystáte se na oslavu a ráda byste k dárku připsala i nějaké přání, jenže v papírnictví jste si z nabídky přáníček nevybrala. Pomůžeme vám tenhle problém vyřešit: Udělejte si vlastnoruční papírové přáníčko!

Dát někomu pěkné přáníčko k jeho výročí, to je považováno v naší zeměpisné šířce za slušnost. A tak je pochopitelné, že jsou jich papírnictví plná. Ale vám už se všemožná předtištěná přáníčka znelíbila, anebo jste nenašla to pravé, vhodné? Nezoufejte! Poradíme vám, jak si snadno vyrobit papírové přáníčko, které bude vypadat prostě skvěle!

Takže, milé dámy, chopte se nůžek a papíru, jdeme na to...

Co budete potřebovat?

 • Tvrdé barevné papíry (gramáž 300 g)
 • Nůžky
 • Modelářský nůž s vhodnou podložkou k vyřezávání
 • Pravítko
 • Tužku a gumu
 • Černý a bílý fix
 • Lepidlo na papír
 • Průsvitný papír (k překreslení detailů)

A jaký je postup?

Vyrobte si podkladový obdélník přáníčka.

pranicko

Vymyslete si jednoduchý motiv (třeba tři kytičky - viz naše přáníčko) a nakreslete ho tužkou na barevný papír, který si obstřihnete tak, aby byl menší než podkladový obdélník. U vymýšlení nezapomeňte pečlivě promyslet, kde se budou nacházet a jak „hluboké“ budou sklady. V případě kytiček je (jak níže vidíte) ohnutý horní lístek do hloubky 1 cm.

pranicko

Obkreslete na průsvitný papír plný tvar kytiček (tedy bez spojovací části skladu), a ty si pak přeneste na jednotlivé jiné barevné papíry.

pranicko

Vyřezejte a vystřihněte motiv kytiček na vnitřní podkladové části (na té, na kterou jste prve kreslili) a pomocí pravítka vyryjte sklady a ohněte.

pranicko

Vystřihněte také motivy květů. A dozdobte vše lehkými liniemi fixy - podpoříte tak prostorový efekt.

pranicko

Vše slepte dohromady (nejprve nalepte květy, pak spodní část na podkladový čtverec (hřbetním skladem do hřbetního skladu).

pranicko

A přáníčko je hotové!


Inspiraci pro tento článek jsme nalezli v knížce Plastická přáníčka pro každého, kterou vydalo Nakladatelství ANAGRAM s.r.o. (www.anagramsro.cz) a ze které jsou také převzaty fotky v tomto článku.

pranicka  Kam dál? Naše návody... Kašírování Quilling Ubrousková technika (dekupáž) Kolíčkové nástěnky

Kam dál? Naše návody...

Reklama