Kdy naposledy jste zažili zasněžený svátek všech zamilovaných? Přitom sníh a zamrzlá krajina je jednou z těch nejromantičtějších kulis, které nám příroda může nabídnout. Využijte, co nám letošní zima plnými doušky dopřává, a připravte pro svou lásku originální zamrzlé překvapení. Kouzelný strom zaručí romantickou atmosféru. Nevěříte?

Každoročně je internet před svátkem všech zamilovaných plný „zaručeně originálních“ tipů na romantické překvapení. My si troufáme říci, že letos se nám podařilo připravit opravdu, ale opravdu jedinečnou věc. Ozdobte na zahradě své drahé polovičce strom ledovými baňkami, uvnitř kterých se budou schovávat malá překvapení. Ledové koule se budou v záři sluníčka i ve večerním osvětlení nádherně třpytit a my vám zaručujeme, že se z tohoto romantického gesta budou vaší lásce podlamovat kolena.

balónky

Co budete potřebovat?

Předem si připravte tyto věci:

  • nafukovací balónky
  • silnější provázek
  • voděodolné uzavíratelné pouzdro (například od starých fotofilmů nebo vajíček s překvapením)
  • potravinářské barvy (pouze pokud chcete mít barevné baňky)
  • vodu

Tajemné překvapení

Nejdříve si nachystejte krabičky s překvapením. Co do nich uschováte je pouze na vás. Můžete do nich schovat šperk, srolovat poukázku, cokoliv vás napadne a co obdarovaného nejvíce potěší. Aby strom vypadal opravdu překrásně, je dobré vyrobit baněk co nejvíce a byla by škoda, aby některé byly prázdné. S obsahem si hlavu lámat nemusíte. Do jedné z krabiček schovejte váš připravený dárek a do ostatních můžete poschovávat například sladké překvapení višně v čokoláda Carla, které do filmových krabiček padnou jako ulité. Pokud jste sehnali jen krabičky od vajíček s překvapením, naplňte je zase třeba Carla mandlemi v hořké čokoládě a obalené kakaem, ty se do nich bezpečně vlezou. Ke každé krabičce s překvapením pak ještě důkladně upevněte asi 1,5 m dlouhý provázek.

Jak na výrobu ledových baněk?

Znáte vodní bomby? Přesně o stejný způsob se jedná u výroby ledových baněk. Než však naplníte balónek vodou, navlečte do balónku krabičku s překvapením. Důležité je, aby zůstal ven koukat pouze provázek vedoucí ke krabičce. Potom balónek naplňte vodou asi do průměru 15 cm. Pokud chcete mít baňky barevné, přidejte do vody několik kapek barviva. Balónek pevně zavažte, aby voda neunikala a jemně s ním zatřeste, aby se barvivo s vodou rovnoměrně promíchalo. Provázek vedoucí k pokladu musí být stále většinou své délky vně balónku. Naplněné balónky nechejte venku vyskládané ve sněhu. Nyní už je většina práce na paní zimě. Přibližně po půl hodině už jen přijďte balónky obrátit a posadit je do sněhu opačnou stranou, to aby se poklad dostal do středu baňky a nezůstal kleslý na spodní straně.

iceball

Vyznání lásky

Po několika hodinách venku bude voda dokonale zmrzlá. Balónky rozstřihněte, a pokud budou na ledové kouli dále držet, sloupněte je dolů. Pozor dejte pouze u ústí balónku, abyste nevytrhli provázek vedoucí k dárku. Nyní můžete vyzkoušet, jak pevné koule se vám podařilo vyrobit. Za provázek je navázejte různě po stromě. Chcete-li ledové baňky ještě více dozdobit, můžete je omašlit barevnými stužkami. Jakmile hotové dílo uvidíte, jistě budete nadšeni, a co teprve pak vaše drahá polovička!

Kdo si počká…

A jak se k dárku zamraženém v ledové baňce dostat? Ano, tušíte správně! Láska vašeho života, kterou jste se rozhodli takto potěšit, si bude muset jednoduše na každou kouli počkat, až pěkně rozmrzne a vydá své tajemství. Jen si představte, jaká legrace bude vaši polovičku pozorovat, jak netrpělivě čeká, co asi uvnitř najde.