Dobromysl třemdavová (Origanum dictamnus)

Drobné bylince se stříbřitě chlupatými lístky se říká také Diktamos nebo dobromysl krétská. Daří se jí na slunném stanovišti se suchou, propustnou půdou. Naše zimy ale venku nepřečká, takže je třeba přenést ji do tepla. Nebo vysít na jaře znovu.
60b76d28dc9f1b1.jpg
Foto: Shutterstock

  • Použít ji můžete stejně jako klasickou dobromysl, tedy oregano. Hodí se do středomořské kuchyně, nahradí i majoránku. Navíc prý patří k nejléčivějším bylinkám na světě. Je balzámem na zažívací potíže, mírní bolesti hlavy nebo zubů, léčí chřipku, tlumí horečku, zklidňuje mysl. Mimo to působí například i proti bakteriím či zánětům.

Rozmarýn převislý (Rosmarinus prostratus)

V případě této klasiky mezi kuchyňskými bylinkami nemusí jít jen o vzpřímený keřík, ale také o neokoukanou, převislou formu. Pěstování je úplně stejné. Má rád propustnou půdu, slunce a mírnou zálivku. Jen před velkými mrazy ho musíme chránit zakrytím.
b2.jpg
Foto: Shutterstock

  • Pokud budete dochucovat čerstvými větvičkami, získáte jemnější rozmarýnovou chuť i aroma, než u sušeného. Přesto jde o výrazné koření, které je doma ve Středomoří. Ochutíte jím maso, ryby nebo polévky. Nakládá se také do oleje nebo do rozmarýnového cukru. Jako bylinka mírní stres a úzkost, pomáhá při onemocnění dýchacích cest a je ceněn i pro antiseptické vlastnosti.

Tužebník jilmový (Filipendula ulmaria)

Kolem metru vysoká bylinka se smetanově bílými kvítky vonícími po mandlích má ráda bohaté, zamokřené půdy a bude se jí dařit nejen na slunci, ale také v polostínu.
b3.jpg
Foto: Shutterstock

  • Jeho mladé listy se skvěle hodí do salátů nebo polévek, květy zase využijete na sladké dezerty, do marmelády nebo na bylinné víno či limonádu. I jako léčivka má bohatou historii. Působí proti nachlazení, podporuje pocení, bojuje s revmatismem, prospívá při onemocnění dnou.

Máta korsická (Mentha requienii)

Klasickou mátu má každý, tahle je ale unikátní. Je miniaturní, ne vyšší než dva centimetry. Vyhovují jí stinná místa s půdou bohatou na živiny a stále vlhkou. Ne vždy ale přečká naši zimu, přestože je mrazuvzdorná.
b4.jpg
Foto: Shutterstock

  • Hodí se všude tam, kde klasická máta. Je ale mnohem aromatičtější. Využijete ji hlavně do dezertů a nápojů. Mimo to také léčí. Pomáhá při zažívacích obtížích, zlepšuje trávení, bojuje proti nachlazení, ulevuje od stresu a nespavosti.

Levandule lékařská (Lavandula)

Bylinka s nezaměnitelným vzhledem i vůní. Nemusíte ji mít jen v klasicky modré či fialové barvě, existují i bílé či růžové odrůdy. Stejně tak máte mezi jednotlivými kultivary na výběr, i co se výšky bylinky týče. Na péči není náročná. Vyhovuje jí lehká a propustná, hlinitopísčitá půda, dobře snáší i velké sucho. Miluje slunná stanoviště.
b5.jpg
Foto: Shutterstock

Využijete ji nejen do čajů pro zklidnění. Hodí se i při výrobě dezertů, nebo jako součást koření na ryby či kuře. Jen to nepřehánějte s množstvím, je velmi aromatická. Pomáhá od bolesti hlavy, zklidňuje, tlumí křeče, podporuje imunitní systém, hojí poranění na kůži nebo zklidňuje žaludek.

Šanta kočičí (Nepeta cataria)

Je nenáročná, sama se rychle množí a kvete od jara až do podzimu. Vděčná je za propustnou půdu a slunné stanoviště. Záplava fialových kvítků vás tak nebude nic stát, ale vy z ní mnohé získáte.
b6.jpg
Foto: Shutterstock

  • Čaj z šanty dokáže zklidnit pocuchané nervy, snížit tlak, ulevit od nachlazení nebo od zažívacích obtíží. I z toho důvodu je vhodnou přísadou pro ochucení masa, do polévek nebo omáček. Přidává se také do těstovin či salátů.

Svatolína (Santolina)

Polokeř, který je okrasný už jen svými větvičkami. Záplavu jednoduchých květů lze zachovat sušením. Pěstování není vůbec náročné, rostlině stačí propustná půda a světlé stanoviště, zvládne i sucho. K dostání je u nás například svatolina cypřiškovitá (Santolina chamaecyparissus) se stříbrnými větvičkami, nebo svatolina olivová (Santolina viridis), která voní po olivovém oleji.
b7.jpg
Foto: Shutterstock

  • Bylinku využijete do středomořské kuchyně, dochutí maso, bylinkové máslo, saláty… Její výrazně kořeněná vůně se ovšem výborně hodí i do šatníku – vypudí moly. Prospěje též vašemu zdraví. Působí proti střevním parazitům, léčí kvasinkové infekci, má antiseptické a protizánětlivé účinky, prospívá trávení, hojí zranění kůže...

Zdroj informací: Bylinky do kuchyně, wikipedie

Čtěte také:

Reklama