Vaříte podle kuchařky, nebo máte odhad, jak tradiční nebo naopak exotický pokrm vykouzlit?

Experimentujete, nebo jídelníček obměňujete jen výjimečně a vždy se setkáte s odmítavým přístupem rodiny k nějaké novince odkoukané z nespočtu kuchařských televizních relací?

 

Přinášíme vám pár rad od čtenářek Žen-in, které by mohly alespoň trochu zavát „svěží vánek“ do vaší kuchyně.

 

Bábovko, z formy ven! Bábovku dostanete z formy snadněji, když ji necháte vychladnout v troubě. Trochu se srazí, a pak se z formy vyklopí skoro sama.

 

Pikantní kuřecí pečínka Pečené kuře bude ještě pikantnější, když jej potřete kouskem bylinkového másla.

Studená voda na kuřecí vývar Chcete uvařit opravdu vynikající kuřecí nebo hovězí vývar? Připravte si maso na polévku, zeleninu a koření, zalijte studenou vodou a pomalu ohřívejte. Když dáte maso do studené vody, „otevře se“ a uvolní šťávu. Maso vložené do vařící vody šťávu nepustí.

 

„Rychlý“ dort z palačinek Na tuto sladkou pochoutku se spotřebuje hodně palačinek, které zjemníte podle své chuti kakaovým práškem a skořicí, strouhanou pomerančovou kůrou, likérem anebo mandlovými lupínky. Studené palačinky pak spojte do korpusu různě ochuceným vanilkovým krémem.

 

Co se starou buchtou Starší buchtu nebo třený koláč, který už trochu vyschl, není třeba hned zahazovat či drobit ptáčkům. Nakrájejte je na menší kousky, trochu potřete mlékem a krátce zapečte v pečicí formě. Moučník bude jako čerstvý.

Větrníky hned rozkrojte Upečené větrníky ještě horké ihned rozstřihněte nůžkami. Pára z nich rychle unikne a pečivo zůstane hezky křupavé.

 

Šťavnatý steak Pokud při obracení masa na pánvi používáte vidličku, můžete jí opékaný plátek „poranit“. Ze steaku pak vyteče šťáva a maso bude suché a tuhé. K obracení proto raději používejte jednu nebo dvě obracečky.

 

Osvěžující náplň do dortu Čerstvé ovoce – nejlépe maliny, ostružiny či rybíz – rozmačkejte, můžete i propasírovat. Do hmoty pak zamíchejte namočenou želatinu a do tuha vyšlehaný šlehačkový sníh.

 

Klobáska s vůní prázdnin Pečené klobásy získají neodolatelnou středomořskou příchuť, když při jejich přípravě na pánev přidáte trochu šalvěje, rozmarýnu a oregana.

 

Jogurtový koktejl Jogurtový nápoj si snadno vyrobíte sami doma. Ponorným mixérem vyšlehejte přírodní jogurt s mlékem, kompotem nebo sezónním ovocem s trochou cukru. Kdo chce ušetřit kalorie, může místo mléka použít minerálku.

 

Jablkový“ urychlovač Tvrdé kiwi vložte do sáčku spolu s jedním jablkem. Asi za dva dny dozraje a změkne a snadno půjde vydlabat lžičkou.

 

Hruškové křížaly Oloupané hrušky zbavte jádřinců a nakrájejte je na tenké plátky. Pokapejte je oslazenou citrónovou šťávou a rozložte je na rošt s pečicím papírem. Rošt vložte do trouby vyhřáte na 80 ºC a s pootevřenými dvířky sušte dvě až tři hodiny.

 

Jak správně připravit garnáty Garnáty na zádech podélně rozřízněte ostrým nožem a úplně odstraňte krunýř. Potom opatrně vyjměte střevo.

 

Banánové mlsání Z půl litru mléka uvařte banánový puding. Přidejte tři lžíce másla a půlku měkkého tvarohu. Vzniklou hmotu nalijte do připravených misek, do kterých jste položily piškoty a nakrájená kolečka banánu.

 

Kulatý nebo hranatý koláč? 

Jestliže svůj oblíbený koláč pečete častěji v kruhové formě
a z nějakého důvodu byste jej zase ráda upekla na plechu, platí zjednodušený vzorec na přepočet množství:

 

Pro koláč na plechu potřebujete dvojnásobné množství surovin než pro kulatou formu o průměru 28 cm. A naopak – pro „plechový“ koláč, který chcete upéct v kulaté formě, použijte polovinu surovin.

 

Posílejte nám své rady a tipy a čtěte také Vychytávky od sporáku

Reklama