Důvodů, proč kupujeme stále dokola oblečení se stereotypními nebo trapnými nápisy, je spousta. Stereotypní varianty jako třeba Love Is All Around nebo Love Is All You Need lidé chtějí nosit, protože si připadají s nápisem komfortně. Při nošení mají pocit, že sdělují světu něco, co by se mělo do nekonečna opakovat. Jsou najednou mecenáši lásky.

5d7b674ea1ce1obrazek.png
Druhou variantou je, že jim nápis připadá nekonfliktní a pěkný, protože se většinou na oděvech objevuje v líbivých fontech. Ano, láska je opravdu potřeba a není pochyb, že je jedním z aspektů, které hýbou světem, jenže není to vše co potřebujeme. Legendární skupina The Beatles vydala píseň, jejíž název se od té doby na tričkách neustále papouškuje, v době, kdy probíhala válka ve Vietnamu a po světě pobíhaly květinové děti, které vyzývaly k ukončení utrpení. Jenže dnes kupujeme trička v mainstreamových obchodech, pro které zboží vyrábí malé děti v Asii v otřesných podmínkách a o slově láska ví jen z nápisu na tričku, které mu tisíckrát za den projde pod drobnou rukou. Ve skutečnosti potřebujete třeba spánek, což už je daleko originálnější varianta nápisu.


Někteří lidé dokonce neporozumí kvůli jejich špatné znalosti anglického nebo jiného jazyka významu slov a hrdě na sobě nosí například nápis Daddy´s Girl (Tatínkova holčička). To by bylo v pořádku v případě, že se jedná o dívku do 20 let, která vzhledově připomíná raněnou laň. Občas však takové označení vidíme na ženách ve středním věku, kterým se potisk na prsou roztahuje až praská. Nikdo netvrdí, že žena nebude vždy tatínkovou holčičkou, ale přeci jen by měla mít trochu soudnost.

5d7b672d9ddadobrazek.pngV důsledku neporozumění se však mohou stát i další „katastrofy“. Například takové, že si v období, kdy trpíte nadváhou, koupíte triko s nápisem Pot je jen pláč tuku. Jestliže se neberete příliš vážně, je to vlastně poměrně vtipné, ale i přes to se na vás budou lidé koukat asi trochu s ohrnutým nosem. Dále pak pozor na trika s čínskými znaky, kdo ví, co vlastně kupujete. Může tam být milé rčení, ale také přísaha satanovi. Použijte aplikaci Google Translate, která přes fotografii dokáže „rozsypaný čaj“ přeložit.

5d7b6777d877fobrazek.png
Dalším z řad nápisů jsou ty, které ve skutečnosti patří jen k určité skupině lidí. Jedná se například o sportovní nadšence, kteří by na tričkách mohli nosit Skaters Gonna Skate nebo Keep it Simple, Surf More. Nápisy však vidíme často na lidech, kteří nemají se skatováním nebo surfováním vůbec nic společného. Lhát se nemá, ani v takovém případě.

5d7b67b05f701obrazek.png
Ke stejné sortě se přidává i nápis I love NY. Za srdíčko si můžete dosadit jakékoliv jiné město, ale pokud jste v něm nebyly, nenoste ho. Trička se totiž začala prodávat jako suvenýr právě v New Yorku a od té doby si je můžete koupit téměř po celém světě, vždy když dané město navštívíte. Nosit na triku Miluji New York, když město znáte jen z fotek, zavání trapností.

Čtěte také:

Reklama