Konečně přišlo teplejší počasí! Můžeme otřít stolky a lavice na zahradě a posedět si večer u grilu či vína nebo jen tak relaxovat pod pergolou. A k tomu se výborně hodí pěkné romantické osvětlení. Co třeba lucerny?

Luceren máme doma docela hodně, mám je ráda. Jejich světlo je tlumené a příjemnější než lampa na elektriku, navíc svíčka v nich navozuje pohodovou atmosféru. Lucerny a svícny dotvářejí prostředí, díky nim se může obyčejné venkovní posezení nebo prostor pod pergolou proměnit v romantické a tajemné zákoutí.

Ostatně svíčky a jejich světlo jsou tak trochu magické, je s nimi spojeno hodně pověr, rituálů a příběhů. Anglicky se svíčka řekne candle a toto slovo vzniklo z latinského slova candla (zářit, rozzářit nebo pochodeň). A svítit se latinsky řekne luceo.

Lucerny a různé svítilny existují v mnoha variantách. Dají se zavěsit nebo postavit na stůl, jsou vyrobené z nejrůznějších materiálů, např. ze skla, plastu, plechu nebo ze dřeva, také barvy si můžete vybrat podle vašich představ a podle toho, co se vám domů hodí.

Máte doma také lucerny? Líbí se vám? Pokud ano, inspiraci můžete najít třeba v naší FOTOGALERII:

Fotky: www.butlers.com

Další články v našem magazínu:

Reklama