Tytam jsou naštěstí doby, kdy posuvné dveře připomínaly nevzhlednou tahací harmoniku. A jiné nebyly k sehnání. Dnes spousta lidí řeší opačný problém. Nabídka je široká, firmy nabízejí i individuální řešení na míru a z nutnosti ušetřit za pomoci posuvných dveří místo, se stává nový trend.

posuvné dveře

Posuvné dělící dveře jsou příjemným oživením interiéru.

Maximální využití místa

Využití posuvných dveří je stále oblíbenější způsob, kterým lidé řeší oddělení jednotlivých místností. Dnes už nejde jen o elegantní řešení nedostatku prostoru v malých bytech. Posuvné dělicí dveře se stále častěji objevují i v interiérech velkých bytů nebo domů, kde oddělují vstupní haly od šaten nebo kuchyně od jídelen.

Kromě toho na ně stále častěji narazíte i v komerční sféře a firemních prostorách. Elegantně oddělí jednací místnost od kanceláře. Navíc celou místnost opticky zvětší.

Byt bez bariér

Jak už bylo řečeno, primární předností posuvných dveří je výrazná úspora místa. Posuvné dveře nepotřebují tolik manipulačního prostoru jako klasické dveře. Nábytek je tak umístit i do jejich těsné blízkosti a získat tak víc prostoru. Velkou výhodou je i fakt, že posuvné dveře jsou bezbariérové. To ocení především lidé se sníženou pohybovou schopností. Ale rodiče malých dětí, které se tak mohou plynule projíždět bytem na oblíbených odrážedlech. Navíc odpadá i riziko toho, že si někdy ukopnete palec o práh.

:posuvné dveře

Správně zvolený materiál a barva dveří dokážou rozzářit a zvětšit interiér.

Dveře ukryté ve zdi

Posuvné dělicí dveře si můžete vybrat ze dvou základních variant. Buď dveře, které se posouvají podél stěny, nebo dveře, které se otevírají přímo do stěny. Přesněji řečeno do dutiny ve stěně. Pokud se chcete vyhnout náročnějším stavebním úpravám, zvolte si raději první způsob posuvu. Druhý způsob je potom spíše vhodnější pro novostavby.
Dalším výběrům a rozhodováním už se ale meze nekladou. Můžete zvolit dveře jednokřídlé, či dvoukřídlé. Můžete se rozhodnout pro dveře jak z přírodních materiálů, tak pro skleněné panely z bezpečnostního skla.

 

Nebojte se netradičních barev. Doba přeje originalitě.

Nechte to na odbornících

Pokud přemýšlíte o tom, že si posuvné dveře pořídíte, pak se raději svěřte do rukou odborníků. Zvlášť varianta dveří zajíždějících do zdi je z hlediska stavebních úprav poměrně náročná. Odborné firmy přitom zajistí kompletní zaměření, montáž a závěrečný úklid. Poradí vám i jak vybrat design. V některých z nich totiž fungují i bytoví architekti, kteří poradí s výběrem materiálu, barev a vzorů.
A pokud vás teď napadá, že na tyto interiérové skvosty vám určitě nebude stačit peněženka, pak vězte, ceny posuvných dveří začínají na přijatelných 3.000 Kč.

Společnost KOMANDOR je jedním s nejvýznamnějších výrobců systémů posuvných dveří. Nabízí ale i vestavěné skříně, nábytek na míru, kompletní řešení obývacích pokojů, šaten, předsíní, ložnic a dalších prostor. Z jeho nabídky dále vybírám

posuvné dveřee:

Komandor - Dělící dveře
Zajímavý designový doplněk interiéru a zároveň možnost jak ušetřit spoustu místa - to jsou dělící posuvné dveře. KOmandor zajistí jak zaměření, tak kompletní montáž.

posuvné dveře

Komandor - Vestavěné skříně
Komandor provádí kompletní instalaci vestavěných skříní. Poradí vám s prvotním návrhem, zajistí i jejich kompletní odbornou montáž. Používá ty nejkvalitnější materiály, včetně kvalitního kování.

posuvné dveře

Komandor - Ložnice
Plánujete kompletní přestavbu ložnice? Obraťte se na nás. Poradíme vám, jak by měla vypadat, a sestavíme ji přímo pro vás na míru. Včetně kvalitních vestavěných skříní.

Zdroj foto: www.komandor.cz

Reklama