IMG-8704.jpg

K výrobě budete potřebovat:

  • šicí stroj nebo jehlu a nit
  • nůžky
  • látku
  • obyčejnou gumičku nebo gumu

My jsme se rozhodly udělat dvě gumičky. Růžová je spíše pro holčičky a žlutá pro dospělé. Zkuste si je ušít společně se svými dětmi! Textilní gumičky můžete dělat dvěma způsoby. Ten první je o něco složitější, ale gumička bude krásně nařasená a k nerozeznání od té koupené. Z látky ustřihněte obdélník, který bude dlouhý 35 cm a široký 18 cm.

Untitled-collage.jpg
Látku vložte do středu gumičky, tak aby gumička seděla na středu válečku, jenž vznikne. Nyní se přesuňte k šicímu stroji. Látku prsty postupně spojujte a kolem dokola po krajích veďte steh. Potom otvorem protáhněte látku na druhou stranu. Na konci tunelu vznikne otvor, který zašijte tak, že jednu stranu mírně ohrňte směrem dovnitř a přišijte ji ručně k druhé části. Gumička je hotová!

Untitled-collage-1-.jpg
Druhá varianta je jednodušší. Z látky ušijte tunel, kterým následně veďte gumu. Tu stáhněte podle toho, jak chcete mít gumičku nařasenou a gumu na konci svažte. Ručně přišijte konce k sobě, aby z nich guma nevylézala.

Untitled-collage-2-.jpg

Untitled-collage-3-.jpg

5d930e5da1015IMG-8736.jpg

Pochlubte se!

Zašlete nám fotografie svých výrobků do 14. 10. na email redakce@zena-in.cz a nejpovedenější odměníme bytovou vůní Purotatto a peněženkou značky Top secret!

ll.jpg

Zdroj fotografií: Karolína Waberová

Čtete také:

Reklama