Výhodou je, že všechny suroviny nasbíráte na procházce přírodou, takže se i přes ošklivé počasí dostanete ven. Vezměte si pláštěnky a běžte se projít do lesa, kde určitě při troše trpělivosti najdete pravidelný kus kůry. Šeřík vydrží jen chvilku, proto ho budete muset po chvilce vyměnit za jinou květinu. Jeho vůně je však tak omamná, že během tří dnů provoní byt na další týden dopředu. Pozor si však musí dávat alergici, rostlina z čeledi olivovníkovité je silným alergenem, až by se dalo říci, že je mírně jedovatá. Minimálně některé jedince může nepříjemně dráždit. Použít se však dají i luční květiny, které dobře schnou a dekorace tak vydrží déle.

Na výrobu si dále připravte zelený drátek, nůžky a jutový provázek. 

Jutovým provázkem kůru na každém konci omotejte. Pokud chcete, aby byla dekorace závěsná, nechte na každé straně asi 30 cm volně a provázky poté spojte. Jestliže chcete dekoraci jen tak položit na stůl, zavažte provázek z druhé strany.

Drátkem svažte větvičky keříku k sobě tak, abyste vytvořily „činku“. Tu protáhněte skrz kůru. Potom do otvoru v kůře „zastrkejte“ drobné květy šeříků, aby to vypadalo, že kůrou prorůstá.

Foto: Karolína Waberová

Dekoraci zavěste na stěnu, na vchodové dveře místo věnce nebo položte na stůl.

Čtěte také:

Reklama