Řidičák jsem si dělala v 70 letech minulého století - jo to to letí...Od kamaráda manžel dostal auto- Opel. Tenkrát to bylo něco a řadit se muselo pod volantem. Tak když jsem zdárně dokončila autoškolu ( ve Škodovce ) tak v Oplu jsem se jezdit  bála, že to řazení nezvládnu.

Manžel ještě k tomu dělal výbrus   motoru a tak mne napadlo spásné - na Auto dáme značku - tehdá používanou  - v záběhu ) !!!!No manželovi se     to moc nelíbilo, ale znáte to   umíme si prosadit své !

A tak jsme vyjeli já moji první jízdu aaaaaaaaaaaaa zastavila nás velká silniční kontrola. :   NO ŽE JSEM     MÍSTO SVĚTEL ZAPLA STĚRAČE A MÁLEM POSTŘÍKALA  PŘÍSLUŠNÍKA?  Když viděl můj mokrý     řidičák , zavelel, ať raději odjedu !!

UF byla to úleva, ale  auto po výbrusu si občas zastávkovalo a nechtělo nastartovat. A teď zrovna též. No já rudá až na patách a příslušník povídá: Jak dlouho bude to auto v záběhu - ? ( upozornuji   psal se rok 1976 a auto bylo r. výroby 1968 !!!!

To už můj muž nevydržel a povídá : dokud se to moje stará nenaučí !! !No   nějak  jsme se rozjeli a po pár metrech můj muž zavelel-ZASTAV ! 

Já jsem bez řečí uposlechla, jelikož atmosféra by se dala krájet . Vyskočil a nálepku v záběhu serval. Zapřísáhl se , že se mnou už do auta nesedne !

Rozina


Děkujeme za mejlík a přejeme hezký den

 

redakce@zena-in.cz

Reklama