CodyJak malicherné jsou naše problémy. I když si myslíte, že se vám právě hroutí celý svět, můžete si být téměř jistá, že někde, a možná ne až tak daleko, existuje člověk, který do vínku dostal osud ještě o fous komplikovanější, a přesto se s ním pere s hlavou vztyčenou.

Cody Makkaslend se narodil manželům Tině a Mikovi. Vzhledem k nenormální poloze v děloze matky došlo u Codyho k deformaci páteře a vývinu vzácné nemoci - sakrální ageneze (chybějící nebo nevyhnité orgány křížové oblasti). Cody se narodil bez holení a koleních kloubů a podle prognóz lékařů bylo pravděpodobné, že nepřežije. Přesto se snažili chlapečka zachránit. Hned tři dny po porodu muset podstoupit operaci, následovalo jich dalších čtrnáct - operace žaludku, žlučníku, a podstoupil také intenzivní léčbu s dýchacími problémy.

Chlapeček přežil a brzy nato dostal i své první protézy. Na nových nohách se ale naučil chodit tak bravurně, že mu ani jeho zdraví vrstevníci mnohdy nestačí. Cody je vášnivým sportovcem. Plave, hraje fotbal, hokej, golf, běhá a chodí i na Karate. V těchto sportech také soutěží, a to i na mezinárodní úrovni. Letos například vyhrál zlaté medaile v běhu na 60 a 100 metrů.

Cody

„Jediný problém je to, že syn roste tak rychle, že musíme shánět pořád nové, vyšší končetiny. Kromě klasické protézy potřebuje ještě plno dalších speciálních - na procházky, na jogging... To jsou šílené peníze a sami bychom samozřejmě takové náklady neutáhli,“ povzdechla si Codyho matka. Naštěstí pro rodinu dostávají protézy zdarma od místní nemocnice.

cody

Makkaslendovi na oplátku uspořádali kampaň ke sbírce peněžních darů na financování nemocnice a nasbíralo se téměř 100 tisíc dolarů.

Cody

Je to teprve sedmiletý kluk, přesto si už vysloužil přívlastek hrdina. Média ho prakticky nenazývají jinak než hrdina Cody. Nám nezbývá než souhlasit.

Cody

Jak se vám Cody líbí? Znáte také někoho, kdo se tak statečně pere se svým osudem?