Každý jsme jiný a každý preferujeme jiné barvy a styl. Platí to i pro interiér – barvy dodají každému interiéru jeho typický charakter, mohou opticky ovlivňovat velikost prostoru a působí i na naši psychiku. Víte že, barvy mohou ovlivnit pocitovou teplotu v ložnici až o několik stupňů? Teplé a zářivé barvy náš „ohřejí“ a naopak studené barvy spíše navodí chladnější pocit.

Na Žena-in.cz vyšel před časem článek, kde jsme se snažili inspirovat, jak „barevně“ zařídit ložnici ve stylu jara, léta, podzimu nebo zimy. Potěšilo nás vašich čtyři sta reakcí na článek a vznikla tak vlastně anketa, která barevná kombinace nebo které roční období se líbí nejvíce. „Vyhrály“ teplé a měkké tóny jara (možná k tomu přispělo i to, že článek vyšel na konci zimy), které získaly 37 %. Druhé místo obsadily teplé a syté barvy podzimu s 27 %. Těsně za podzimem s 26 % se umístilo léto s tlumenými a chladnějšími odstíny. 10 % příznivců si získala ložnice ve výrazných studených barvách zimy.

JMP

Postel Vera v romantickém stylu

Dnes vás zkusíme inspirovat jinou ložnicí, kterou jsme oblékli do romantického stylu a jako protiklad do „punkového“ stylu. Možná by se interiér dal také nazvat - v dámském stylu nebo v pánském stylu. Základem je postel Vera z masivního buku v tmavém odstínu. Postel má jednoduchý a elegantní tvar, vyšší čelo u hlavy i vyšší lehací plochu.

JMP

Postel Vera v „punkovém“ stylu

 
Líbí se vám tato postel? Nechali byste se inspirovat těmito styly interiéru? Jakou barvu máte v ložnici nebo byste si chtěli dát do ložnice? Napište nám pod tento článek. Dvě z vás odměníme voňavým balíčkem svíček od Party Lite.

JMP Studio zdravého spaní