Je Vám sedm až sto let, nebo dokonce víc? Nevíte, co s volným časem? Zahrajte si skvělou společenskou hru od firmy Efko - Staré pověsti české! Čeká na vás Praotec Čech, sličná Libuše, statečný Přemysl i pár legendárních volů.

 

 

 

 

Strategická společenská hra je určená pro všechny, kteří jako Praotec Čech chtějí založit osadu a dále ji rozvíjet, aby vzkvétala a prosperovala. Kdo vybuduje nejrychleji Tetín, Kazín nebo Libušín, stává se vítězem. Hra je určena pro dva až tři hráče a pobaví se při ní opravdu všichni. V první etapě se obsazují vesnice, pak získáváte materiál na stavbu hradu a nakonec budujete hrad. Ostatní hráči vám přitom můžou škodit - vybírat od vás poplatky, když vstoupíte na jejich území.

 

 

 

 

 

 

Celá hra se odehrává na území ze Starých pověstí českých - při putování po herním plánu můžete navštívit vesničky jako jsou Žabojedy, Havranov, Kozojedy, Kavkov nebo Žabovřesky. Hraje se s půvabnými figurkami, malovanými skoro ve stylu Asterixe a Obelixe. Jako žolíci slouží pohanští bůžci.

Celá hra trvá kolem čtyřiceti minut, ale vášniví budovatelé vesniček a hradů u ní dokážou strávit i více času. A především počítejte s tím, že nějakou dobu si budete fascinovaně prohlížet úžasné obrázky!

 

 

 A teď pozor: o tuhle nádhernou hru soutěžíme ve víkendové soutěži!

 

 

 

 

 

 

Reklama