Určitě to sami znáte, že s dětmi, ať již s vlastními či cizími ve
školkách, nemocnicích, u kamarádek, se vždycky rádi při vyrábění nových
dekorací na Vánoce vrátíte do svého vlastního dětství. Člověk se
nestačí divit, jak jsou děti šikovné!
Před 2  lety jsem měla v nemocnici na dětském oddělení ergoterapeutickou skupinku takových malých dětiček - šikulek, kterou jsem vedla. Ono je jednoduché vymyslet pro ně určitou činnost, ale udržet je v klidu, tak to už je problém poněkud jiný. Vždycky je důležité je zaujmout a pro něco nadchnout, a pak jsou doslova Vaše :-))). Ve svém "chytrém šuplíčku" mám mraky inspirací a nápadů, a to nejenom vánočních. Jelikož jsem nepracovala pouze s dětmi, ale i se seniory a lidmi produktivními, musela jsem vždy zvolit takovou činnost, která je pro ně vhodná, zároveň stimuluje jejich zdravotní či psychické problémy, se kterými se léčí, a musí je zajímat. Terapie, která je vynucovaná, není terapií, ale trápením dotyčných, a tohle nikdy nebyl můj styl.

Posílám Vám 1 z mnoha  nápadů ze "své krabičky":


 Pomůcky: zbytky látek, vroubkovaný papír (koupíte v papírnictví) vata, dřevěná tyčinka (nebo když není - slepit k sobě 2 silnější špejle).
Postup: Z barevných papírů nebo tužší látky vystřihněte tvary oblečků, dobře slepíte, přilepíte oči  (na látku můžete přišít malé černé knoflíčky), dozdobíte vatou a připevníte na dřevěnou tyčku.

Zdraví PajiMilá Paji,
děkujeme za vzpomínku na dětství, dobrý nápad a posíláme 1000 bodů do VVS