Milé ženy-in, vítejte v dalším dílu naší Školy stylu. Minule jsem vám slíbila, že probereme jednotlivé typy postav. Ač je to v rozporu s abecedou, začneme „ypsilonkou“. Podíváme se nejen na její „slabiny“, ale hlavně na přednosti, kterých určitě není málo.

Postava typu „ypsilon“ se poměrně snadno určuje. Pokud je štíhlá, je jí určitě co závidět. Jak bylo popsáno v základní charakteristice (čtěte ZDE) vyznačuje se poměrně krátkým, ale širokým hrudním košem, vysoko posazenou užší pánví a rovnýma, převážně dlouhýma nohama. K tomu má většina žen tohoto typu krásná a velká ňadra. No řekněte, co by si mohla přát víc??? Jediné, co jí chybí, je štíhlý pas. Je rovná jako pravítko a aby toho nebylo málo, v této oblasti se jí začne usazovat tuk nejdříve.

žena

A víte, co udělá? Snaží se neexistující pas „zviditelnit“ stažením, přeštípnutím…A to je největší chyba, jaké se na své postavě dopouští, protože tím poukazuje na svůj nedostatek místo toho, aby od něj odvedla pozornost. Vždyť má přece co ukazovat?

model

A ypsilon toho má hodně.

Když je v nejlepší formě, patří k postavám, z nichž muži šílí a ženy se užírají závistí. No jen si představte dlouhonohou, prsatou krasavici, s malým zadečkem a stehny bez celulitidy. To je další záhada, která hraje v jejich prospěch. Tyhle „holky“ mají nejen krásné nohy, které si udrží štíhlost i v době, kdy výrazně přiberou, ale pomerančová kůže se jim vyhýbá. (Pozor, nepleťte si celulitidu a ochablostí, která vypadá podobně).

Nohy jsou jejich silnou stránkou a měly by je ukazovat, dokud to jejich věk a soudnost dovolí. Současná móda hraje v jejich prospěch. Volné, rovné vršky a přiléhavé „spodky“ jim velmi lichotí. Můžou si dovolit úzké kalhoty všech délek, pencil sukně a lodičky na jehle i boty bez podpatků…rozšafně rozevláté košile, dlouhé vesty…Silueta v horní partii těla by měla být ve vertikálních liniích, aby nepoukazovala na oblast pasu. To platí i o šatech. Sluší jim spíš hladké, košilové, nebo zavinovací střihy, které mají sportovní šmrnc. Pokud nemají příliš mohutné poprsí, vypadají skvěle i v minimalistických šatech inspirovaných 60. lety. Sekne jim to i v pánském stylu, v němž jsou neskutečně sexy.

lucka bila

Ačkoliv to mnohé „ypsilonky“ svádí a chtěly by zdůraznit svoje vnady, velkým obloukem by se měly vyhýbat korzetům, v nichž vypadají lacině až ordinérně. To platí pro štíhlé, a pro baculaté tohoto typu dvojnásob!!!

Problém této jinak „bezproblémové“ postavy tkví v tom, že většina žen tohoto typu „prošvihne“ dobu, kdy by na sobě měla zapracovat. Dlouho totiž hřeší na to, že netloustne. Co na tom, že nemá pas, ten neměla nikdy! S jejich postavou je to podobné jako u mužů. Nejdříve se zakulatí v oblasti břicha, tak povolí knoflík u kalhot, a zamaskují to volným tričkem, mikinou či košilí. Jenomže špeky plíživě přibývají, a hromadí se v pneumatikách, které obejmou celé tělo. V horším případě jim břicho vytvoří nehezký převis, s nímž se dá už těžko něco udělat.

Ke kulatému dojmu přispějí i prsa, která poklesnou až k pasu, dvojitá brada a zátylek, v němž zmizí krk, paže zmohutní (zvláště v oblasti tricepsů) a stane se z nich plandavá hmota. Výsledkem je kulička na tenkých nožkách.

simona stašová

Připadá vám to kruté? Taková je bohužel realita, která nastane, když „ypsilonka“ pustí kila z uzdy, nebo se na ní podepíše přirozené stárnutí. Je spravedlivé, že čas nikdo nezastaví, a každé i to sebekrásnější tělo jednou povadne, ztratí pevné kontury a pružnost... ale to ještě neznamená, že nemůže vypadat dobře, když ví, jak se obléknout.

Důkazem jsou známé ženy, které vám usnadní představu o tom, jak (dobře) můžou vypadat různé postavy tohoto typu.

Slavné „ypsilonky“:

Věra Špinarová, Ilona Csáková, Jiřina Bohdalová, Simona Stašová, Lucie Bílá, Jitka Zelenková…Samé krásné ženy, že? Máte podobnou postavu? V tom případě jste v dobré společnosti.

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama