Milá „ÁČKA“, dnes se budu věnovat vám, a to (ostatní „písmenka“ prominou) s péčí dvojnásobnou, neboť s vámi soucítím. Moc dobře vím, co to je udržet tuhle postavu na uzdě. Ale nevěšte hlavu, i ona má svá řešení, jak se oblékat, aby jí to slušelo a chlapi z ní šíleli. A to si pište, že takoví existují!!!

Postavu, která se běžně (možná výstižně, ale nelichotivě) přirovnává ke hrušce, známe všechny. Její identifikace patří k nejjednodušším: poměrně drobná a jemná horní polovina těla, (včetně štíhlého pasu), je v kontrastu s výrazně vyvinutou spodní částí. Hlavně zadečku (no, spíš zadku), a mohutných stehen, připomínajících jezdecké rajtky. Stehna, mnohdy „obdařená“ nežádoucí celulitidou zhusta přecházejí v rovná lýtka s „opuchlými“ kotníky. Nevím proč, ale (podle mých pozorování) má tento typ postavy sklon k zadržování vody, takže od pasu dolů působí otekle a mnohem mohutněji.  

tělo

Když se žena s tímto typem postavy snaží zhubnout, daří se jí to na úkor obličeje, prsů a pasu, což není zrovna pozitivní. Do pasu vypadá skoro vychrtle: Nejdříve jí propadnou tváře, povadnou ňadra a vystoupí klíční kosti a žebra. Ale jako na „potvoru“, její „problematické partie“ jsou vůči hubnutí rezistentní a zůstávají prakticky stejné. Nebo jim trvá hodně dlouho, než si dají říct a uberou na objemu, ale to jen za velkého odříkání a dřiny ve „fitku“. A když polevíte, rády se podvolí jo-jo efektu a naskočí s radostí zpět a to výrazněji. Když tato postava přibere hodně, nejvíce se to projeví na spodní části břicha, zadku a stehnech a vznikne opravdu silueta podobná kapce.

To jsem vás moc nepotěšila, že? Ale budiž vám útěchou, že vaše ženská postava má mnoho obdivovatelů z řad mužské populace.  Ženy „áčkového“ typu jsou jako stvořené pro sukně a šaty, a to se mužům líbí. Tak proč toho nevyužít? Tím spíš, že výběr šatů a sukní je mnohem širší a hlavně slušivější než u kalhot.

Saudkova

Ale víc než u jiných typů je to velmi individuální a záleží na vyváženosti proporcí. Štíhlé „áčko“ se může blížit ideální postavě typu X, takže se nemusí vyhýbat ani přiléhavým kalhotám a sukním, ale obecně se má za to, že by žena tohoto typu neměla příliš zdůrazňovat dolní partie, ale spíš poutat pozornost k těm horním.

Balzerová

Ale to probereme podrobně příště.

Jen tak pro zajímavost připomenu slavné ženy s postavou typu A. Je jich možná méně, než by se zdálo:

Eliška Balzerová, Alena Zárybnická, Sára Saudková, Marta Vančurová.

Ztotožňujete se s touto postavou? Jak se vám s ní žije? Napište nám

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama