Klinické centrum ISCARE představuje novou metodu formování postavy s trvalými výsledky

Moderní plastická chirurgie se rychle vyvíjí a přináší vylepšené metody zdokonalování lidského těla. Jednou z nich je tzv. liposculpturing, který umožňuje odsátí tuku a následné modelování svalů. Ve světě je tato metoda velmi populární pro svou šetrnost a trvalé výsledky. Klinické centrum ISCARE teď jako první představuje liposculpturing v České republice.VASER Lipo

Liposculpturing je pokroková metoda formování postavy prostřednictvím ultrazvukové liposukce s možností následného využití odebraného vlastního tuku. Provádí se prostřednictvím špičkového amerického přístroje VASER Lipo®, jehož schopnosti úspěšně využily již statisíce lidí po celém světě. Nyní přichází i do České republiky, kde bezpečnou, efektivní a prověřenou metodu modelace liposculpturing jako jediné nabízí Klinické centrum ISCARE.

„Podstatou liposculpturingu je odebrání přebytečného tuku z vybraných tělesných partií. Získaný tuk může být následně využit k vytvarování případně zvětšení jiných částí těla tak, aby jejich silueta působila dokonale, ale zároveň Doktorkaskutečně přirozeně“, vysvětluje MUDr. Věra Šatánková, primářka Centra plastické chirurgie ISCARE, která jako jediná osoba v ČR disponuje licencí a potřebnými zkušenostmi pro realizaci liposculpturingu. „Tato metoda se nejčastěji používá u mužů pro formování partie břišních svalů, tzv. „six pack“. Ženy zase využívají možnost redukce tuku v oblasti zadečku či stehen a jeho následné využití pro augmentaci prsů. Ňadra lze prostřednictvím transferu tuku zvětšit až o jednu velikost, metoda sebou navíc nenese žádná rizika spojená s vložením klasických implantátů“, dodává primářka Šatánková.

 

Žádná bolest, rychlá regenerace

Lipo

Odsátí tuku probíhá podle náročnosti a velikosti ošetřované partie v lokální nebo celkové anestezii. Lékař nejprve napustí oblast tumescentním roztokem, který napomáhá rozpuštění tukových buněk. Následně zavede speciální ultrazvukovou sondu, která oddělí tuk od tkání a nervů a zamezí tak jejich porušení při odsávání. Z těla tedy odejde pouze tuk. Nedochází k přetrhání vazivových tkání ani k nadměrnému krvácení. Proto je i následné hojení mnohem rychlejší a téměř bezbolestné. Po rozpuštění je tuk odsáván pomocí malé jehličky s několika dírkami na stranách do přístroje, kde je dále zpracován k pozdějšímu využití.

Díky konstantnímu snímání operace ultrazvukem umožňuje liposculpturing pracovat ve vrstvách a tím zaručuje dokonalejší výsledky. Dovoluje totiž odebírat i velmi malé objemy tuku, díky čemuž lze dosáhnout skutečně přesného vytvarování postavy. Ve srovnání s tím běžná liposukce odsává tuk plošně, a tak není možné si vyhrát s jednotlivými svaly. Ve vztahu k dřívějším metodám využití vlastního tuku se díky šetrnému odebrání o 100 % zvyšuje úspěšnost uchycení tukových buněk v nové oblasti.

Lipo

Nová metoda je velmi citlivá a neporušuje žádné podkožní struktury. Přístroj naopak zlepšuje elasticitu kůže v ošetřované oblasti, a tak je pokožka na dotek vláčnější a mnohem pružnější. Zákrok vyžaduje pouze jednodenní hospitalizaci a pooperační období není provázeno nepříjemnými hematomy a otoky, jako je tomu u většiny klasických modelačních metod. Po výkonu je nutné zhruba po dobu 6 týdnů nosit speciální kompresní prádlo a na několik měsíců omezit sportování, aby se mohl transferovaný tuk správně usadit. Výsledek operace je patrný hned druhý den. Finální podoba se pak vyvíjí po 3-4 měsíce a je trvalá.

Lipo

Veškeré informace jsou k dispozici na webových stránkách kliniky http://www.iscare.cz/ nebo na www.liposculpturing.cz.

Lipo

Reklama