Možná jste tuhle větu slýchávaly v mládí a těžko jste to nesly. Vaše postava neměla vůbec ženské tvary. Plochá prsa, žádný pas a placatý zadek. Připadaly jste si hranaté, kostnaté a nepřitažlivé. Těšily jste se, že až přibereme, a stanou se z vás konečně ženy.

 

Jenomže ani časem se to moc nezměnilo. Pokud jste přibraly, tak nanejvýš na břiše, což ještě více „zazdilo“ váš takřka neviditelný pas, nebo vzadu na bocích, což ještě více zhranatilo vaše pozadí. Kostru zkrátka nezměníte. Máte rovná široká ramena, mohutný hrudník, žebra se skoro dotýkají pánve, a ta má hranatý tvar s plochým zadkem.

Máte pocit, že jedinou vaší předností jsou dlouhé štíhlé nohy.móda

Poznáváte se? Vaše postava je opravdu výjimečné a leckteré ženy bujných vnadů by s vámi možná měnily. Není to pravidlem, ale většinou býváte poměrně vysoké a působíte atleticky. Co já bych za to dala!

Jak už to chodí, každý chce to, co nemá. A tak ženy atletky, pravítka, nebo také obdélníky chtějí vypadat především žensky. Jak toho docílit? Já bych sice netlačila na pilu a využila bych předností tohoto typu postavy, ale budiž.

Co na sebe, abyste působila ženštěji

módaVýstřihy, které spadají pod klíční kost, aby se prodloužil krk a horní část těla (např. tzv. „voda“)

Oděvy se srdcovým živůtkem, který alespoň naznačí tvar vašeho poprsí

Topy z jemných materiálů s volánky, nabíráním na prsou, náprsními kapsičkami, či jinými detaily

Šaty s mělkým výstřihem do V, šaty empírového střihu, vrstvené šaty, rozšířené sukně

Bluzónové topy, přiléhavé střihy kalhot

Korzety a zužující členění by mohly vytvořit definici pasu.

Tužkové a plnější sukně vám přidají na ženskosti

Co nenosit, abyste nevypadala jako chlap

Roláky nebo styly, které zakrývají linii krku

Vycpávky a nabírané rukávy.

Strukturované tkaniny,

Krátké bundy do pasu

Kalhoty s předními záhyby a puky, volné džíny. Rovné a pytlovité kalhoty. Kalhoty s vysokým pasem


módaAbyste se svou postavou dokázaly lépe smířit, vězte, že i mezi slavnými se podobné najdou. Musím se ale přiznat, že se hledají hodně těžko, protože ty slavné mají skvělé stylisty, kteří umí zakrýt nedostatky a zdůraznit přednosti. Ale já jsem přece jen nějaké odhalila. Madonna, Demi Moore, Barbora Munzarová, Bára Hrzánová, Daniela Šinkorová. U té se na chvilku zastavím. Když ji vidíte oblečenou, vůbec by vás nenapadlo, že tahle krásná ženská má ze své obdélníkové postavy docela slušný mindrák. Vypadá naprosto dokonale ve stylu dvacátých let, ale když má mít kostým, kde je vyznačený pas, neobejde se bez korzetu.

Čtěte také:


2a20a22a

Reklama