Prázdniny jsou v plném proudu a není nic lepšího, než dlouhé chvíle strávit společně se svými dětmi a hraním zábavných her. Tentokrát naše čtenářky a jejich děti otestovaly hru Jenga. Jak se jim líbila? Přečtěte si jejich hodnocení.

jengaYasminne28

let, ale jelikož Mareček miluje dřevěné kostičky a skládání věží, radost měl i ve svých 2,5 letech. Pravidla jsme měli svoje vlastní, a to postavit co nejvyšší věž. Mareček si hraje moc rád s Eiffelovkou od babičky a každou věž, kterou postaví, nazývá Paříž. A tak si postavil svou Paříž. Já sama mám taky tyto hry ráda, takže brzy si prostuduji návod a s někým si zahraju.

 

Mafaf

Hru Jenga jsme hráli s kluky několikrát. Dobrý způsob, jak je aspoň z části udržet v posteli :-). Oběma synům se hra líbila, a to jak tomu pětiletému, tak i staršímu dvanáctiletému. Samozřejmě jsem si s nimi zahrála i já...

Mladší se ze začátku trošku „vztekal“, když mu věž padala, ale jakmile pochopil princip, už to bylo o dost lepší a stejně jako starší brácha u toho dokázal vymýšlet různé variace. Hlavně, aby věž zůstala stát.

Samozřejmě pak z kostiček - tedy spíše hranolů stavěli i jiné tvary, zkrátka, co je napadlo v rámci jejich fantazie.

Za nás tři tedy super hra. :-)

 

Jenga

jenga

JENGA je hra plná napětí a zručnosti rukou. Postavte všechny kvádry na sebe a vytvořte věž. Pak postupně jednu za druhou vytáhněte a umístěte ji nahoru, abyste věž ještě zvýšili. Jak ale dokážete odolat síle gravitace? Je vaše ruka dostatečně pevná, abyste celou věž neshodili? Pokud ano, vyhráli jste hru JENGA! Hra obsahuje 54 kvádrů Jenga z tvrdého dřeva a pomůcku na stavění.

Čtěte také: