Zdravím všechny ženy-in!

Co se týče dnešního tématu, je velmi zajímavé, protože ne každý si rád či bez potíží přizná, že děláme chyby, natož aby se omluvil.

I mně to trvalo dlouhá léta, kdy jsem si myslela, že když jsem ta učitelka, že nedělám chyby. Ale život mě naučil, že nikdo není dokonalý a že přiznat chybu a omluvit se je lidské, a někdy i milé a hezké.

Takové ty typy "všechno znám, všechno vím a všude jsem byl třikrát" to ale nedělají a také s tím v klidu žijí.

Co se týká výmluv a omluv školní mládeže, je to čím dál zajímavější.

Jedna moje žákyně chodí v pondělí pravidelně pozdě a suše to konstatuje se slovy: "Tak jsem zase nevstala..." a s omluvným úsměvem kráčí do lavice.

Mě osobně mrzí výmluvy, proč to či ono děti neudělaly, ale nejvíc smutno je mně, když si přinesou žákovskou knížku a rovnou si nechají napsat pětku, protože to s tímto výsledkem už od začátku dělají /tedy vlastně nedělají/. A přibývá jich.... A z toho je mi moc smutno.

Co se týká pořadu Pošta pro Tebe, nevadí mně, spoustě lidem plní jejich sny, ale mě by nenadchlo, kdyby mě tam někdo pozval. Přijde mi to někdy jako pořad pro životní ztroskotance a je mi z toho smutno.

Přesto vás všechny zdravím a přeji Krásný jarní den!

Eva


Evo,
když jsem chodila do školy já, pětka byla až poslední možnost - čili východisko z nouze, určitě ne tradice. Přeji Vám pevné nervy v zaměstnání a krásný jarní den :-).  

A co vaše děti, když přijdou domů... Na co se vymlouvají? Napište: redakce@zena-in.cz


Dnešní soutěž:

Slovní úloha číslo čtyři: "Za 2 370 Kč jsme koupili 13 m látky dvou druhů, a to po 140 Kč a po 250 Kč za metr. Kolik metrů bylo kterého druhu?"

Co můžete vyhrát za matematické znalosti? Přečtěte si ZDE.

Reklama