Videa, na kterých mluví o svém problému, dávají na YouTube. Už je nebaví, že si musí na obličej denně nanést několik vrstev líčidel, aby se nestaly terčem posměchu. Jde sice jen o estetický problém, ale ten v mnoha případech může poškodit psychiku. Možná budou tyto tři dívky inspirací pro vás nebo případně pro vaše dcery.

Radka Kováčová
Když mladá influencerka, která má na svém instagramovém profilu @grwrady již skoro milion sledujících, ukázala poprvé fotografii svého obličeje bez make-upu, její aknózní pleť lidé komentovali negativně a nadávali jí do zrůd. Nad krutostí uživatelů Instagramu však neplakala dlouho, její fotografie si totiž všiml Daily Mail, který její příběh zveřejnil. Od té doby se jí sledující jen hrnou. Nyní přidává videa s odlíčeným obličejem pravidelně a negativní komentáře už se objeví jen zřídka kdy. „Když vidím nějaký ošklivý komentář, odpovím na něj tak, že napíšu opravdu milý komentář pod nějakou z fotek jeho autora a napíšu mu, že je krásný,“ říká Radka. My musíme souhlasit, že je to nejlepší obrana.

Sendy Maoam
Sendy se svým problémem vyšla najevo před pár lety, ale od té doby se jí akné nepodařilo zcela vyléčit. Někteří lidé jí dodnes píšou komentáře typu „Stejně jsi hnusná,“ nebo „Vedle tebe bych se probudit nechtěl“. Sendy si s tím už hlavu neláme, i když sama říká, že dlouho otálela s tím, než fotografii a video se špatnou pletí na sociální sítě uveřejnila. „Od té doby, co jsem zveřejnila video, kde mám špatnou pleť se cítím mnohem lépe, ani nevím, jak to mám popsat. Podobné video už jsem měla připravené třeba před rokem a půl, ale neodvážila jsem se ho publikovat. Pravda je, že teď, když už mám akné o něco menší, tak mi na mně začínají vadit jiné věci,“ říká Sendy a dodává, že všem doporučuje jít na kožní, ale také zkusit krém na jizvy.

Luci Greenwich
Luci má dokonalý instagramový profil, který sleduje skoro 68 tisíc lidí. Málokdo však ví, že trpí akné. Nedávno vydala video, kde se svěřuje o svém problému. „Nikdy nikoho nesuďte podle toho, jak vypadá a jaké má nedostatky. Za prvé nikdy nevíte, kdy takový problém může potkat vás, za druhé se to to vůbec nemusíte starat, protože to není vaše věc a za třetí tyto věci vůbec nerozhodují o tom, jaký ten člověk je,“ radí Luci.

Čtěte také:

Reklama