Milé ženy-in,

již v květnu jste se seznámily se zdravou pochoutkou, která se na náš trh dostala pod příznačným názvem Šmakoun.

Spousta z Vás už ho vyzkoušela v kuchyni a ani vám ostatním nejspíš netřeba připomínat, že Šmakoun je potravina z vaječného bílku schopná nahradit maso. Neobsahuje tuk, cukr,  ani cholesterol a jeho energetická hodnota je pouze 52 kcal/100g. Proto je vhodné a výhodné zařadit Šmakouna do ,,zdravého", leč chutného jídelníčku.

Možná však ještě nevíte, že výrobci přišli s dalšími „šmakounskými“ novinkami.

Především vás chceme upozornit na 150 gramová balení salátů se Šmakounem, které vás plně uspokojí jako lehká svačina či rychlý oběd. Skvělá zpráva zní: obsahují pouze 80-130 kcal/100g a jsou vhodné jak do práce, tak pro děti do školy či na společné výlety.

Najdete je v prodejnách zdravé výživy, v sítích Tesco a Billa. A pozor - v Bille budou saláty od 29. 6. dokonce v akční ceně!

K dalším novinkám racionální a chutné výživy patří řada výrobků, které obsahují asi 20 % vysoce kvalitního krůtího masa – ať už jde o párky, sekanou, či hamburgery. Tyto výrobky chtějí uspokojit vaši touhu po masném výrobku avšak opět při respektování zásad racionální výživy. Ve 100g své váhy obsahují pouhých 95-150 kcal. Tyto výrobky zatím najdete především v prodejnách zdravé výživy. Avšak i zde se blýská na lepší časy - od 29. 6. najdete párky také v síti hypermarketů TESCO.

A nakonec to nejlepší. S létem přichází – 150 gramový Šmakoun na gril. Vyzkoušejte ho při svých letních grilováních a grilujte zdravě! Uvidíte, že si pochutnáte.

Výrobek obsahuje kostky Šmakouna v marinádě přímo v hliníkové grilovací misce. Vše je tedy připraveno. Stačí jen otevřít obal, vložit kostky do mističky a grilovat. A při špatném počasí se nic neděje, kostky Šmakouna snadno orestujete na pánvičce na sporáku. To vše jen při 100 kcal/100g.
Tento výrobek právě uvádí od 22. 6. do prodeje síť hypermarketů TESCO, v příštím týdnu pak také supermarkety Delvita. A jak jinak: v prodejnách zdravé výživy.

Milé čtenářky, zajímají nás Vaše názory na tyto výrobky, především jak vám vyhovuje velikost balení 150 g Šmakouna na gril. Na základě vašich připomínek můžeme toto balení změnit. 

Co Vy a Šmakoun? Jak jste na tom? Už jste ho ochutnaly?

A jak vám zdravě „šmakoval“? Jakým způsobem jste ho připravily a naservírovaly rodině? Pokud byste se chtěly nechat inspirovat, na našich internetových stránkách www.smakoun.cz najdete řadu receptů, jak Šmakouna chutně upravovat. A víte, že Kuchařka č.7 dokonce obsahuje pouze recepty od našich spotřebitelek?

Nemáte také vy nějaký vlastní originální recept na úpravu Šmakouna? Pošlete nám ho, rádi jej zveřejníme a zařadíme do dalšího dílu kuchařky.

Reklama