Udržet pozornost, to není žádná legrace. Myšlenky nám občas ujíždí úplně jiným směrem, než by měly. Znáte to?
A co s tím má společného hudba? Kromě populární teorie Mozartových efektů, která tvrdí, že naslouchání Mozartových kompozic může posílit celkovou inteligenci a výkon, několik akademických studií podporuje myšlenku, že poslech hudby může mít hluboký účinek na stimulaci a soustředění mozku, zvláště pokud jde o boj s místností plnou potenciálních rozptýlení.
Barokní hudba je sázka na jistotu
Pokud nevíte, kde začít, může být vaší nejlepší sázkou na jistotu klasická hudba barokního ražení. Studie z roku 2009 zjistila, že hraní barokní hudby (pomyslete na smyčcové kvartety) pomohlo radiologům zlepšit jejich diagnostickou účinnost a přesnost. K poslechu barokní hudby se dokonce hlásil i slavný fyzik Albert Einstein.
Nebojte se elektra
Zatímco to nemusí být vaše obvyklá hudební preference, elektronická hudba s barokem je jeden z nejpopulárnějších žánrů pro posílení mozku. Budete ale muset zvážit tempo hudby. Podle průzkumu jsou beaty, které se pohybují v rozmezí od 8 do 14 hertzů, nejlepší pro směřování vašeho mozku do soustředěného a kreativního stavu. Pokud je to stres, který blokuje vaši soustředěnost, studie dospěly k závěru, že hudba s rychlostí 60 beatů za minutu je ideální, aby pomohla uklidnit a inspirovat.
Nový komentář
Komentáře
Já ráda poslouchám klasickou hudbu, je to můj velký relax a vždycky naberu spoustu sil. Můj manžel hraje občas na housle, je to jeho koníček a moc ráda ho poslouchám, je opravdu šikovný, věnuje se tomu už od dětství. Teď ale zvažuje, že si koupí prý trochu jiné, já se v tom nevyznám, a tak teď o večerech společně vybíráme z https://www.topmuzika.cz/kategorie/smyccove-nastroje-798/ :).
Pracuji ráda při hudbě.
Už přes 11 let poslouchám techno a trance a neuměla jsem si bez toho představit studium ani si neumím a vlastně ani nechci si případně představit, že bych bez této hudby byla i v práci, když je toho moc a potřebuji se soustředit, tyto styly jsou moje jasná volba!