Udržet pozornost, to není žádná legrace. Myšlenky nám občas ujíždí úplně jiným směrem, než by měly. Znáte to?
A co s tím má společného hudba? Kromě populární teorie Mozartových efektů, která tvrdí, že naslouchání Mozartových kompozic může posílit celkovou inteligenci a výkon, několik akademických studií podporuje myšlenku, že poslech hudby může mít hluboký účinek na stimulaci a soustředění mozku, zvláště pokud jde o boj s místností plnou potenciálních rozptýlení.

Barokní hudba je sázka na jistotu

Pokud nevíte, kde začít, může být vaší nejlepší sázkou na jistotu klasická hudba barokního ražení. Studie z roku 2009 zjistila, že hraní barokní hudby (pomyslete na smyčcové kvartety) pomohlo radiologům zlepšit jejich diagnostickou účinnost a přesnost. K poslechu barokní hudby se dokonce hlásil i slavný fyzik Albert Einstein.


Nebojte se elektra

Zatímco to nemusí být vaše obvyklá hudební preference, elektronická hudba s barokem je jeden z nejpopulárnějších žánrů pro posílení mozku. Budete ale muset zvážit tempo hudby. Podle průzkumu jsou beaty, které se pohybují v rozmezí od 8 do 14 hertzů, nejlepší pro směřování vašeho mozku do soustředěného a kreativního stavu. Pokud je to stres, který blokuje vaši soustředěnost, studie dospěly k závěru, že hudba s rychlostí 60 beatů za minutu je ideální, aby pomohla uklidnit a inspirovat.


Reklama