Láká vás poznávat svět? Toužíte poznat místa kolébky všech náboženství? Máme pro vás tip na zajímavý poznávací zájezd od cestovní kanceláře Avetour www.avetour.cz

Přišel mi e-mail od cestovní kanceláře, že ještě mají poslední volná místa na zájezd, kam se chystám, tak jsem se s vámi chtěla o tuto informaci podělit. Sama jsem hledala docela dlouho cestovní kancelář, která dělá zajímavé poznávací zájezdy do Izraele. Třeba byste někdo chtěl jet, tak si přečtěte, o co jde a jaká krásná místa navštívíme, ZDE.

Těším se!

Klára Křížová


israel

ODLET: 17. 10. z Prahy z ruzyňského letiště
PŘÍLET: 26. 10. do Prahy - Ruzyně

PROGRAM: 10 pobytových dnů - tématicko poznávací okruh s koupáním v Mrtvém, Středozemním a Rudém moři, návštěva dostupných starodávných a biblických míst např. Jeruzalém, Betlém, Nazaret, Jericho, Kána Galilejská, Karmel, Haifa, hora Pokušení, Kafarnaum, Tiberias, Tabgha, Tel Aviv, pevnost Masada + plavba po Galilejském jezeře, navíc návštěva úžasného skalního města Petra v Jordánsku

UBYTOVÁNÍ: 6 x Betlém (Izrael) - zdarma možnost bezdrátového připojení internetu, 1 x Akaba (Jordánsko) v **/*** hotelech s polopenzí, ve dvou (převážně) až třílůžkových pokojích se sociálním zázemím a 1x v poušti ve Wadi Ram (Jordánsko)

PŘEPRAVA: letecky s izraelskou společností EL AL, po Izraeli doprava klimatizovaným turistickým autobusem

POKYNY: vážným zájemcům zašleme cestovní smlouvu, číslo účtu nebo složenku s číslem účtu, k zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši nejméně 9.000 Kč za osobu (lze i celou základní cenu), zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na naši adresu, osobně, příp. oskenovanou e-mailem, po připsání platby na náš účet potvrdíme kopii smlouvy zpět, celá platba musí být uhrazena nejpozději do 15. 9. 2010, minimální platnost cestovního dokladu 1 rok, cena zájezdu je kalkulována a neměnná do 20 Kč / 1USD a v případě, že bude kurz měsíc před odletem nad touto hranicí, bude se muset cena navýšit (např. 25 Kč / 1USD = navýšení asi 500 Kč).

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je snad pouze situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického" Izraele. Bohužel propaganda působí na lidi tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není.

1. den:

17. 10. neděle - sraz všech účastníků na ruzyňském letišti ve 20.00 hod. v odletové hale SEVER TERMINÁL 1, odbavovací pulty od č. 157, vlastní odlet je ve 23.00 hod., dostatečný časový limit (3 hodiny) před odletem je nezbytný z důvodů bezpečnostních kontrol.

2. den:

18. 10. pondělí - časně nad ránem autobusový transfer do Eilatu na jih Izraele, možnost individuálního obědu, několikahodinové koupání v Rudém moři poté přesun do jordánské Akaby, ubytování, večeře

3. den:

19. 10. úterý - snídaně, celodenní výjezd do jednoho z divů světa - návštěva zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě - skalní město Petra - fascinující skalní komplex, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu, zejména národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu, navečer přejezd do Wádi Ram - strhující skalní masívy „pohozené" v poušti relativně daleko od civilizace, nocleh v beduínské osadě ve stanech s kovovými postelemi po 2 osobách, vynikající beduínská večeře z ohně, po setmění posezení, beduínské tance, písně a jedinečné pozorování noční oblohy s milióny hvězd. Skvělý zážitek!

4. den:

20. 10. středa - snídaně, odjezd zpět do Izraele, cestou pevnost Masada - prohlídka fakultativně (za cca 20 USD - vstup + zpáteční jízdné lanovou dráhou) - Herodův palác, místo posledního odporu ve válce židovské, Betlém - ubytování, večeře.

5. den:

21. 10. čtvrtek - snídaně, celodenní výjezd na západní stranu země na městskou pláž do Tel Avivu, prohlídka staré Jaffy u Tel Avivu, koupání a odpočinek u Středozemního moře, Betlém - večeře, nocleh.

6. den:

22. 10. pátek - snídaně, překrásná panoramatická vyhlídka na Haifu (největší izraelský přístav) a její záliv, pohoří Karmel - mariánská bazilika s jeskyní proroka Eliáše, Nazaret - bazilika Zvěstování, chrám sv. Josefa - Svaté rodiny, Kána Galilejská - první Ježíšův zázrak - proměnění vody ve víno, Kafarnaum - dlouhodobé působiště Ježíše Krista, místo mnoha zázraků a znamení, dům apoštola Petra + stará působivá synagoga, možnost poobědvat rybu sv. Petra, plavba po Galilejském jezeře, kratší procházka Tiberiasem, Betlém - večeře, nocleh.

7. den:

23. 10. sobota - snídaně, celý den starý Jeruzalém, dopoledne Olivová hora, Getsemanská zahrada a jeskyně, chrám Hrobu Panny Marie, chrám Smrtelné úzkosti, chrám Dominus Flevit - Pán zaplakal, a místo Nanebevstoupení Ježíše Krista, Betlém - jedinečný panoramatický výhled na Jeruzalém, odpoledne Staré město - Křížová cesta, hradby Jeruzaléma, Litostrotos - podzemní kanály a vodní rezervoáry starého města, chrám Odsouzení a Bičování, Golgota - chrám Božího hrobu, místo ukřižování a vzkříšení Krista, odpoledne osobní volno na bazaru, nákupy, Betlém - večeře, po večeři společné posezení u vína Cremisan přímo z betlémských vinic, nocleh.

8. den:

24. 10. neděle - snídaně, Jeruzalém - Chrámová hora - Omarova mešita, mešita Al-Aksa - biblická hora Moria, autentické místo prvního i druhého židovského chrámu, Zeď nářků, kde židé oplakávají zničení chrámu, hora Sion - Caenaculum, chrám Poslední večeře, Dormition - místo Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika zesnutí, hrob krále Davida, odpoledne návštěva židovského památníku Yad Vashem - připomínka nacistické zvůle vůči židům během 2. světové války, Betlém - večeře, nocleh.

9. den:

25. 10. pondělí - snídaně, překrásné údolí Wádi Quelt - poslední Ježíšova cesta z Jericha do Jeruzaléma, pouštní muslimská modlitební poustevna Nábi Músa s tradičním hrobem proroka Mojžíše, Jericho - nejstarší a nejníže položené město na Zemi dobyté Jozuem Boží mocí, hora Pokušení - výstup ke skalnímu klášteru do míst, kde se Kristus postil a připravoval na své veřejné poslání (vstup do kláštera dle časových a technických možností), centrum Jericha - široká nabídka suvenýrů, nákup ovoce apod., odpoledne koupání v Mrtvém moři cca 3 hod., přejezd na večeři do orientální restaurace + 1 nealko drink + kouření vodní dýmky, možnost focení v tradičních kostýmech, odjezd na hotel, nocleh Betlém.

10. den:

26. 10. úterý - snídaně, poté odjezd na letiště do Tel Avivu, ve 12.45 hod. odlet s příletem do Prahy v 16.50 hod.

* CK AVETOUR si vyhrazuje právo k případné změně v programu (nikoliv zásadní),
reagující na změnu letového řádu nebo případné změny místních podmínek.
* U denního programu může být pozměněný sled navštívených míst.
* V případě účasti duchovního doprovodu v zájezdu budou zajištěny mše sv.
* Možnost navštívit i pevnost Masada (fakultativně) lanovou dráhou - obě cesty
včetně vstupu do pevnosti za 20 USD (není zahrnuto v částce 150 USD na vstupy).
* Cena zájezdu pro děti do 12 let je 19.772 Kč (14.990 Kč + taxy)

jordan

DOPORUČENÍ: pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 150 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22 - 28°C.

CENA ZAHRNUJE: leteckou dopravu Praha - Tel Aviv - Praha, letištní a bezp. taxy 1.350 Kč, palivový příplatek 3.432 Kč - v případě změny výše palivového příplatku bude jeho aktuální cena v Kč sdělena 1 měsíc před odletem a rozdíl bude doúčtován, autobus v Izraeli, Jordánsku, 8x ubytování, 8x snídaně, 8x večeře - z toho 1x v orientální restauraci, celodenní výlet autobusem do jordánské Petry, servis českého a jordánského průvodce, ochutnávka a posezení u vína Cremisan, pojištění léčebných výloh v zahraničí, zákonné pojištění CK proti úpadku

CENA NEZAHRNUJE: 150 USD - vybírá se v Izraeli v USD (zahrnuje: vstupy do vybraných objektů, plavba lodí po Galilejském jezeře, výjezd auty na horu Tábor, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče autobusů a průvodců, hraniční poplatky na izraelské a jordánské hranici + vstup do Petry, vyřízení jordánského víza), připojištění proti stornu (nepovinné) 400,-/os./pobyt, nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta, podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni nebo na vyžádání v CK)

Více informací na http://www.avetour.cz/zajezd-222-izrael,-jordansko-2010

Reklama