Závěrečný závod v Boleticích startuje od rybníku Olšina, který je jeden z nejvýše položených rybníků v Čechách a leží ve stejnojmenné obci u Horní Plané. Závod je unikátní také tím, že se běží až po setmění. Běh šumavskými lesy na hranici vojenského újezdu tak má jedinečnou atmosféru, kterou stojí za to zažít na vlastní kůži. Pořadatelé připomínají, že povinnou výbavou je funkční čelovka.

Výtěžek posledního závodu podpoří Barušku, která má pohybový hendikep. Nejvíce jí pomáhá hipoterapie a neurorehabilitace, a právě na tyto aktivity poputuje vybraná částka, které společnými silami účastníci vyberou. Partner série, společnost GSK se svou značkou Voltaren, totiž za každý kilometr, který závodníci překonají, přispěje 2 Kč.
5f58b6c7088caobrazek.png
„Naším společným cílem je vybrat 40000 korun a věřím, že se nám to dohromady povede,” říká Margarita Bezborodova za značku Voltaren.

Pro ty, kteří si netroufnou na hlavní závod Běhej lesy, je připravený speciální VoltaRUN. Jde o nesoutěžní závod, který můžete zaběhnout, ale i ujít vycházkovou chůzí spolu s prarodiči nebo s kočárkem. Trasa VoltaRUNu je 3 až 5 kilometrů a je plánovaná tak, aby terén zvládli i hendikepování účastníci. K závodu se lze přihlásit předem online, nebo i v den závodu. I přes navýšení kapacity na 200 osob doporučujeme neotálet s registrací. VoltaRUN startovné je 250 Kč a veškeré prostředky získané registrací k VoltaRUNu poputují prostřednictvím Nadace Nova malé Barušce.

„Těší nás zájem o VoltaRUN, u kterého jsme během série zvyšovali kapacity. Jsme rádi, že se nám daří naplňovat motto Radost z pohybu,” doplňuje Margarita za Voltaren.

Pomáhat můžete i svým nákupem. GSK totiž dětem přispěje 2 Kč i za každý kilometr zakoupených produktů Voltaren, a to v období od 1.6.2020 do 31.10.2020.*

Během závodů budou pořadatelé i nadále dodržovat veškerá potřebná opatření a vládní nařízení. V místě konání závodů bude navíc na klíčových místech jako jsou toalety, šatny, prostor registrace nebo vstup do areálu, dostupné dostatečné množství dezinfekce. Pravidelně dezinfikované budou zároveň všechny společné prostory.
5f58b6e46d64cobrazek.png

V rámci celé série jste pomáhali na závodech po celé republice – na Vysočině (6.6.), v parku Lednice (20. 6.), ve Slavkovském lese (27. 6.), v Brdech (18. 7.), Bílé (1. 8.), v okolí Karlštejna (15. 8.) a v Jizerských horách (29. 8.) Každým závodem běžci podpořili jinou rodinu a dítě s pohybovým postižením.

*Finální částka dotace bude určena na základě dat IQVIA následujícím způsobem: u každého z léčivých přípravků Voltaren se jeho délka v km vynásobí počtem prodaných ks, získané součiny se sečtou a vynásobí dvěma. 

Více na Behejlesy.cz
5f58b6929b018obrazek.png

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel, Voltaren Emulgel 10 mg/g gel, Voltaren 140 mg léčivá náplast jsou léky k vnějšímu použití. Voltaren Rapid 25 mg měkké tobolky, Voltaren Actigo Extra 25 mg obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Obsahují diklofenak. Hřejivá náplast VoltaTherm je zdravotnický prostředek.

V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.

Reklama