Konec tématu uzavřeme třemi příspěvky od čtenářek s nicky: Ruzaa, miuka a Aviaki. Hezké počtení.

Čtenářka Ruzaa

Zubař,to je vděčné téma,kdy mi běhá mráz po zádech.Nemám ráda zubaře a můžu jistě říct,že ho nikdy mít ráda nebudu.Už jen ten zvuk v čekárně,kdy na mě jdou mdloby.Nikdy mi ne trhali zub,ťuk ťuk,stačí mi vrtání a bojím se toho,až nastane okamžik,kdy budu sedět v čekárně,nevydržím to.Ale jo,asi vydržím,ale bude mě to stát hodně sil.Navíc platit za tyto služby,no moc by se mi nechtělo,protože trpím a ještě za to platit??Ale platí se všude a zuby chci mít pěkné,takže nic jiného nám nezbyde,než vytáhnout peněženku a ještě se u toho na zubaře smát..Přeji všem ať mají co nejméně problémů se zuby.

Ruzaa

Čtenářka miuka

K zubaři chodím pravidelně 2x ročně a strach rozhodně nemám. Možná to bude tím, že jsem kromě vrtání jiný a asi bolestivější zákrok neabsolvovala. V dětství se mi i přes pravidelnou péči zuby hodně kazily, tak s nadsázkou říkám, že už se mi nemá co zkazit. Plomby naštěstí vidět nemám, ale i přes to uvažuji o výměně těch „černých“ za „bílé“. Což ovšem bude nějakou tu korunu stát. Zuby mám jinak všechny a bílé :-)

Samozřejmě si je pravidelně čistím a používám denně ústní vodu. Navíc u nás ordinuje skvělá zubařka - mám problém se schody (ona sídlí v 1. patře), tak za mnou jezdí domů na pravidelné prohlídky. V létě pěkně na zahrádku u domu, v zimě u mě v pokoji. Pak si popovídáme jak jde život a jede zas o dům dál. I když letos už je vlastně vše jinak - zrekonstruovali nám zdravotnické středisko a udělali výtah. Takže návštěvy u mě doma končí, i když paní doktorka řekla, že třeba někdy v zimě přijede na kontrolu opět k nám domů. Na druhou stranu jsme se ale shodly, že prohlídka v ordinaci je lepší, jak z hlediska světla, tak hlavně z hlediska vybavení. Přece jenom takové odstraňování zubního kamene přístrojem je o poznání znatelnější (a ovšem i trochu bolestivější) než jen seškrabávání nějakým obyčejným háčkem. Ale jak píšu na začátku, zubaře se nebojím (možná to bylo těmi prohlídkami v domácím prostředí, i když coby dítě jsem v ordinaci strávila dost času při vrtání), zuby mě zatím nezlobí ani nechybí, dokonce i všechny tzv. zuby moudrosti vylezly bez problémů.  Tak přeji všem bezproblémový chrup :-)

Miuka

Čtenářka Aviaki

Hezký den všem,
váhala jsem zda mám připojit asi trochu netradiční pohled na zubní ošetření.
Ne, že bych nikdy se zuby neměla problémy - postupné trhání osmiček v zánětu (nemohly se mi vejít do pusy) byla taková ňamka, že jsem nemohla dojít přes město od zubaře domů. Ale to byl ještě bývalý zubní lékař.

Pak jsem přešla k novému - ten mi jednak poopravil všechny zanedbané zuby, teď už jen občas něco vyvrtá.
Mám vzhledem k zubaři dvě takové zvláštnosti.

Jednak vždy přesvědčuji lékaře, že nechci!! injekci proti bolesti (připadá mi, že injekce bolí víc než to následné ošetření) - no občas mě zubař přesvědčí a já pak musím uznat, že dobře udělal.. (Ale u zmíněného trhání osmiček v zánětu byly stejně všechny houbeles platné).

A k tomu dalšímu - můj nejerotičtější pocit je, když mě někdo pohladí po tváři. A dotyk na tvářích  je u zubaře, který vám pracuje v puse, celkem běžnou věcí. A náš pan zubař má tak jemné ruce.... :-).

Takže návštěvám zubaře se nebráním, ale největší problém je se tam objednat, protože jsou hodně dlouhé objednací lhůty a já objednávání nesnáším.

Tudíž problém se zubařem u mě není ve výkonu samotném, ale v objednání.

Hezký den bez bolestí zubů
Aviaki

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

_____________________

Děkuji všem třem pisatelkám za jejich tematické příspěvky a přeji jim krásné zuby a ať jich nebolí ani ošetření, ani pohled na prázdnou peněženku.
Saša

Téma dnešního dne: Zuby

 • Chodíte pravidelně na kontroly k zubaři?
 • Pociťujete tu velkou změnu stomatologického ošetření z dob našeho dětství a nyní?
  V čem podle vás nastala změna největší?
 • Řešily jste už také chybějící zuby?
 • Jste ochotna si za péči o zuby připlatit?
  (plomby, implantáty, čištění…)
 • Přijde vám cena 18 000 až 20 000 za implantát odpovídající?
 • Máte i implantáty nebo „cvakačky“?
  Nebo máte to štěstí, že máte všechny zdravé zuby?
 • Kdy jste přišla poprvé o zub? (netýká se dětských, mléčných)
 • Trpíte na záněty?
 • Bojíte se zubaře?

Téma je to velmi obšírné a já doufám, že i díky vašim příspěvkům se něco přínosného dozvíme.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

jedna ze statečných pisatelek obdrží pěkný, tematický dárek: zubní sadu Sensodyne

darek

Reklama