Na závěr shrneme ještě poslední tři příspěvky od čtenářek:bekynka, Dagmar a jarpejska. Klikněte a přečtěte si, jak to vidí ony.

Čtenářka bekynka

Dobry den,
sama jsem komunikativni a nemam problem nekoho oslovit, navic pry schopnost zaujmout... takze jsem byla nekolikrat oslovena s nabidkou, at „chodim po lidech“. verim tomu, ze bych byla uspesna, vim to. Ale je to jedna z veci, ktere si vnitrne nezodpovim, vim,ze abych ziskala smlouvu ci prodala, musela bych manipulovat....a pak casto misto uzitku ze zbozi ci uzavrene pojistky prijdou plac,dluhy... Necitim to tak,tuhle praci delat nemohu a odmitam ji, ikdyz zrovna nejakou shanim...Nebyla bych v pohode, uz jsem si podobne uzavirani smluv vyzkousela... Domu si nikoho nepoustime a v nasem meste je ted aktualne na celem uzemi podomni prodej zakazan vyhlaskou. Myslim,ze jde hlavne o manipulaci - ikdyz i ti prodejci jsou jen lidi a potrebuji vyplaty...ale musi mit na to zaludek. A z druhe strany ? Nebrat, kdyztak zajdu na pobocku ci do kamenne prodejny,ne ne ne....oni zas tak dlouho ztracet cas nebudou a ted pry se na ne ma volat primo policie-mame to v dome na letaku.
Preji krasne „jaro“ :)

bekynka

Čtenářka Dagmar F.

Jednou u nás doma zazvonili 2 pánové, s tím, že jsou od našeho dodavatele elektřiny a potřebují si ověřit určité skutečnosti. Ukázali mi průkazy a přinesli novou smlouvu, se kterou budeme mít elektřinu ještě levnější. Tak dlouho do mě hučeli, až jsem smlouvu podepsala. Když se mi to přes noc rozleželo v hlavě, zavolala jsem ke stávajícímu dodavateli a ten mi oznamil, že jsem naletěla podvodníkům.

Nakonec vše dopadlo dobře a svojí chybou jsem se poučila. Pokud u nás někdo zazvoní a něco prodává nebo nabízí, zavřu dveře a mám klid.

Dagmar

Čtenářka jarpejska

Dobrý den, myslím, že tito lidé musí mít velmi silný žaludek a taky dobré nohy a komunikační,přesvědčovacví schopnosti..mě by teda neukecal ani Brad Pitt či George Clooney. Jsou to hadrníci, nemám k nim důvěru a jsou šíleně vlezlí.

Mám dobrou historku...bydlíme v paneláku a kdysi u nás zazvonili a nabízeli nějaké certifikované čistící prostředky...tak jsem dostala šílený nápad.Nechala jsem je mluvit a ukazovat,ale na chodbě...a vedle nás bydlí právník. A jak svůj výklad ukončili,samozřejmě s nejlepší nabídkou, řekla jsem jim, že bych si to vzala, ale že zazvoním vedle u sousedů,že je soused právník, zkontrolujeme jim firemní doklady a certifikáty,a že chci i číslo na zaměstnavatele nebo někoho nadřízeného,abych si všechno ověřila,a to jste měli vidět jak pelášili..at se nezlobím ale že se staví jindy, že už na ně čekají kolegové a pospíchají,a pak chlap ještě sykl, že takovou zákaznici ještě neměli..no všechno je jednou poprvé...

jarpejska

Pozn.red.: Texty nebyly redakčně upraveny

_______________________

Všem třem pisatelkám děkuji, že si udělaly čas a k dnešnímu tématu se vyjádřily.
A za chvilku už nás čeká závěrečné vyhodnocení.

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama